V sobotu brzo ráno někdo naboural administrátorský účet diskusního fóra OpenWrt a odcizil citlivá data uživatelů (emailové adresy, API klíče, statistiky, ...).
Byla vydána verze 1.9.0 emulátoru terminálu Terminology (GitHub) postaveného nad EFL (Enlightenment Foundation Libraries). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.0.12 multiplatformního multimediálního přehrávače VLC (Wikipedie). Jedná se o minor verzi mimo jiné vylepšující podporu Bluray, DASH a RIST. Řešena je také bezpečnostní chyba CVE-2020-26664.
Murilo Pereira v obsáhlém textu Jak otevřít soubor v Emacsu nejprve zkoumá Emacs jako prostředí pro vývoj na vzdáleném serveru, a pak se dostává k úvahám nad filosofií textových editorů, jejich vývojem a vůbec rozhraními člověk-počítač. Některé kapitoly také zveřejnil samostatně: např. Hodnoty Emacsu, revoluce Neovimu a gorila VSCode.
Konference InstallFest 2021 proběhne online o víkendu 6. a 7.března 2021. Vyhlášeno bylo CFP. Přihlásit přednášku nebo workshop lze do 2. února 2021.
Po roce a půl vývoje byla vydána nová verze 3.9.0.0 svobodného toolkitu určeného pro stavbu softwarově definovaných rádií (SDR) GNU Radio (Wikipedie). Přehled novinek na stránkách projektu a na GitHubu.
Mozilla.cz se věnuje novinkám ve Firefoxu 85, který vyjde příští týden. Po technické stránce bude velkou novinkou dělení mezipaměti (tzv. cache partitioning). Za cenu potenciálního zpomalení načítání některých stránek a zvýšeného síťového provozu budou odděleny mezipaměti pro každý server. Sledující prvky tak nebudou moci z dostupnosti konkrétních jiných prvků v mezipaměti vysledovat, jestli byly některé stránky dříve
… více »Nejnovější publikace, jež rozšířila knižní řadu Edice CZ.NIC, nese název Unity – První seznámení s tvorbou počítačových her. Jejím autorem je pedagog a programátor Tomáš Holan, který pojal svou knihu jako průvodce pro ty, kteří by se chtěli s tímto nástrojem pro tvorbu 2D i 3D počítačových her seznámit, ale nevědí, odkud začít. Elektronická verze knihy je k dispozici volně ke stažení ve formátech PDF (2,7 MB), EPUB (7,9 MB) a MOBI (19,6 MB). Tištěné vydání si mohou zájemci koupit u většiny knihkupců.
Dětičky pod dozorem táty zkoušely hacknout tátův uzamčený počítač se Cinnamonem. Povedlo se jim to pouhým náhodným klikáním na virtuální klávesnici na obrazovce. Táta chybu nahlásil a je již opravena. Kliknutím na písmeno "ē" na virtuální klávesnici bylo možné shodit screensaver a tím obejít přihlašování.
Byla vydána nová stabilní verze 1.10.0 distribučního frameworku Flatpak (Wikipedie), tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Přehled novinek na GitHubu. Zdůrazněn je nový efektivnější formát repozitáře. Řešena je také bezpečnostní chyba CVE-2021-21261. Aktuálně lze z Flathubu, tj. centrálního repozitáře pro Flatpaky, nainstalovat 1 031 aplikací.
pcm.dsnooper { type dsnoop ipc_key 2048 slave { pcm "hw:0,0" channels 2 period_size 1027 buffer_size 4096 rate 44100 periods 0 period_time 0 } bindings { 0 0 1 1 } } pcm.asymed { type asym playback.pcm "dmixer" capture.pcm "dsnooper" } ---------v alsa mixeru mám capture povolené na mic, +20db Mic mám taky. Co dál? díky Ondra
Capture musi byt na "Capture" a aj na "Mic" sucasne.To mám nastavené.
Skype pouziva OSS API iba, a OSS emulacia v alse nepouziva dmix a asymed, to znamena ze pokial pobezi skype nesmie bezat nic co by pouzivalo zvukovky. Sa mi tak javi, ze skype ma wrapper v ktorom bezi cez artsd potom plati ze artsd musi ist cez alsu a dmix.Zatím, protože mi nešel mikrofon u Skype se snažím alespoň zaznamenat mikrofon KRecem. To by mělo jít ne? Na to by pak ten dsnoop měl zabrat ne? Jinak tady je celý .asoundrc
pcm.dmixer {
type dmix
ipc_key 1024
slave {
pcm "hw:0,0"
period_time 0
period_size 1025
buffer_size 8192
rate 44100
}
bindings {
0 0
1 1
}
}
pcm.dsnooper {
type dsnoop
ipc_key 2048
slave {
pcm "hw:0,0"
channels 2
period_size 1027
buffer_size 4096
rate 44100
periods 0
period_time 0
}
bindings {
0 0
1 1
}
}
pcm.asymed {
type asym
playback.pcm "dmixer"
capture.pcm "dsnooper"
}
pcm.dsp0 {
type plug
slave.pcm "asymed"
}
pcm.!default {
type plug
slave.pcm "asymed"
}
pcm.default {
type plug
slave.pcm "asymed"
}
ctl.mixer0 {
type hw
card 0
}
Taky mě zajímá jak specifikovat u dsnoop to aby se vůbec signál ze zásuvky MIC dostal tam kam má.
dik
pcm.dsnooper { type dsnoop ipc_key 1024 slave { pcm "hw:0,1" period_time 0 period_size 1024 buffer_size 8192 rate 44100 } bindings { 0 0 0 1 } }Vcera jsem totiz zkusebne downgradoval na OSS a mikrofon se rozebehl. S alsou nejsem schopny mikrofon zprovoznit vubec. Kde by mohla byt chybka?
Tiskni
Sdílej: