abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Komunita

    Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (26%)
     (22%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (4%)
     (4%)
     (32%)
    Celkem 50 hlasů
     Komentářů: 9, poslední dnes 15:56
    Rozcestník

    Dotaz: Plynuly prechod mezi MailServery

    8.7.2005 11:42 Honza
    Plynuly prechod mezi MailServery
    Přečteno: 60×
    Dobrý den. Potreboval bych poradit jak nejlepe resit plynuly prechod na novy mail server. Situace: Mam server kde bezi WWW,SMTP,POP3,IMAP apod. a chci aby na jednom a to na puvodnim zustalo WWW a obdobne sluzby a na druhy se presunulo vse co ma neco spolecneho z postou.

    Uzivatele maji nastaveno pro odesilani i pro vybyrani posty MX: mail.domena.cz kde IP je: 192.168.1.1 po zmene na IP 192.168.1.2 je moment kdy nez se aktualizuji DNS zaznamy vsem zakaznikum tak by nekteri pristupovali na puvodni a nekteri na novej mailserver a vznikl by rekneme "chaos".Nemluve o presunuti dosavadni posty na novej mail server.

    Odesilani a prijem bych resil v transportu kde bych vsechny domeny presmeroval na novej mail server coz by me vyresilo pouze pul problemu.Zakaznici kteri by ale chteli vybrat postu by totiz pristupovali(teda pokud uz nemaji aktualni DNS zaznam) na puvodni mail server kde by uz ale aktualni postu nedostavli.

    PS: reseni neni rici zakaznikum ip adresu ale aby bez problemu pouzivali stavajici zaznam mail.domena.cz

    Diky za odpovedi!

    Odpovědi

    8.7.2005 12:24 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plynuly prechod mezi MailServery
    MX záznam je úplně něco jiného, než co si představujete: MX záznam říká jen a pouze to, kam se má posílat pošta určená pro vaši doménu. S vašimi lokálními klienty nemá vůbec nic společného. Další věc je, že překládat doménové jméno mail.domena.cz na 192.168.1.1 rozhodně není korektní a jsem si téměř jistý, že se o tom zmiňuje některé RFC.

    Řešil bych to asi takto:

    1. nakonfiguruji nový počítač tak, aby fungoval jako koncový příjemce pošty pro doménu (-y) a nakonfiguruji tam POP3
    2. shodím původní server (MTA, POP3)
    3. přesunu schránky na nový
    4. nastavím starý server, aby poštu pro doménu přeposílal na nový (u sendmailu přehodit doménu z local-host-names do relay-domains (resp. z Cw do CR) a přidat (dočasně) záznam do mailertable)
    5. spustím MTA na starém
    6. přehodím záznam pro jméno, přes které přistupují klienti, na novou IP adresu
    7. přehodím záznam pro jméno, které je hodnotou MX záznamu, na novou IP adresu
    8. po vypršení TTL mohu shodit MTA na starém

    Přístup z klientů na POP3 do vypršení DNS cache se dá vyřešit buď přesměrováním (netfilter nebo xinetd) nebo elegantněji tím, že příslušným záznamům předem snížím hodnotu TTL (třeba i na nulu). Totéž se dá samozřejmě provést i pro jméno, které je hodnotou MX záznamu.

    8.7.2005 12:44 Honza
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plynuly prechod mezi MailServery
    Diky za odpoved. IP adresy 192.168.1.1 byl jen priklad.Ve skutecnosti se jedna o reseni v ramci internetu cili verejnou IP. Bod 4.) Pouzivam postfix a myslim ze zadanim zaznamu do transport toto preposilani mohu vyresit.

    Snizeni TTL by asi nebylo tak efektivni jak by bylo potreba protoze mnoho provideru cachuje DNS zaznamy a tim padem pro moho klientu by nas server mohl byt desli dobu nedostupny. O netfilteru sem tez premyslel a asi to bude jedine realne mozne reseni.

    Kazdopadne moc diky.
    8.7.2005 13:02 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plynuly prechod mezi MailServery
    TTL funguje tak, že pokud cache předává neautoritativní odpověď, posílá hodnotu TTL, se kterou záznam dostala, sníženou o dobu, která od jeho obdržení uplynula. Takže když nastavím TTL na 24 hodin, mám garantováno, že nikdo nebude považovat záznam platný déle než 24 hodin poté, co opustil autoritativní zdroj (bez ohledu na to, přes kolik cache-serverů prošel). Je-li hodnota TTL nulová, je záznam z definice necacheovatelný. Tak je to popsáno v RFC a tak by se měly všechny implementace chovat. Samozřejmě jsem už slyšel, že existují cache, které si standardy vykládají po svém, ale pak je to jen a jen jejich problém…

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.