Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
# mkpasswd
mkpasswd: systém neobsahuje žádnou DBM databázi - není co dělat.
Zkoušel jsem různé parametry a nikdy nic...
Googlil jsem a našel spouty lidí se stejným problémem leč odpověď žádnou.
Potřebuji generovat hesla do databáze a tak jsem zkoušel i fci v phpMyAdminu při zadávání řetězce - md5(), ale ta mi pro řetězec 'heslo' vracela toto:
955db0b81ef1989b4a4dfeae8061a9a6
ale správně má být asi toto: '$1$inTJUsfT$Q8r9Ap5VL.XAd3L3WMZBr/
' (viz. http://www.abclinuxu.cz/forum/show/93334)
Netušíte jak tedy spravit mkpasswd nebo co dělám špatně v tom phpmyadminu?
Díky
marek@bigtux:~> echo -n "heslo" | md5sum 955db0b81ef1989b4a4dfeae8061a9a6 -
[tsunami@vodik]$ mkpasswd --version GNU mkpasswd 4.7.5
#include <stdio.h> #include <crypt.h> #include <stdlib.h> #include <time.h> #define SALTLEN 8 static char chset[]="ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789"; char *myCrypt(char *pwd) { int i; char salt[SALTLEN+5]="$1$"; srand(time(NULL)); for(i=0;i<SALTLEN;i++) salt[i+3]=chset[rand() % strlen(chset)]; salt[i+3]='$'; salt[i+4]='\0'; return crypt(pwd,salt); } int main(int argc, char *argv[]) { if (argc<2) fprintf(stderr,"Use: %s password\n",argv[0]); else printf("%s\n",myCrypt(argv[1])); return 0; }
Salt je soucasti vygenerovaneho retezce a kontrola hesla se provadi tak, ze se porovna crypt(heslo, ulozeny_hash)==ulozeny_hash.
No jo, takze nemůžu výsledky porovnávat takto:
if '$1$m4QP6ygE$JTffnGSHh6AFu1Ic4/T02.' == '$1$Ofz0HxgB$zfFE/rvT2tmVy132dtCG60' protože by mi to nevyšlo?
Já si chci do databáze uložit zašifrované heslo - uživatel pak zadá heslo, to se zašifruje tou md5 a porovná s databází.
Ale máte pravdu, že kdyby byly otisky vždy takto stejné, tak by poté šla jednoduše použít hrubá síla...
Tiskni
Sdílej: