Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Byla vydána nová verze 1.25 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování
… více »Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.
Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.
V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.
Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Ahoj,
mám jeden problém. Nainstalování jsem si UBUNTU (vše proběhlo v pořádku), ale po naběhnutí počítače mám „rozsypanou“ přihlašovací obrazovku. Pomůže, když se přepnu do shellu (CTRL+ALT+F1) a pak zpět do X. Myslel jsem, že to bude ovladači, tak jsem nainstaloval nvidia drivers, ale pořád mám stejný problém.
Nevíte někdo kde mám chybu? Předem děkuji za rady.
Omlouvám se, příště na to již nezapomenu.
Notebook Acer 1522LMi, AMD 64 3000+, 512MB RAM, 40GB HDD, DVD RW, nVidia 5700go 64MB, 15"LCD
Zdá se, že jsem to již vyřešil, na konferencích jsem narazil na několik podobných problémů (výpadek monitoru, reser X, apod.) vše způsoboval výběr českého jazyka při instalaci.
Proto má rada zní :
Při instalaci Ubuntu 5.04 si vyberte English, zemi Czech Republic a klávesnici jakou chcete (ja zvolil us). Po dokončení instalace, spusťte Synaptic a dejte vyhledat balíčky cs. Vyberte lokalizace vašich programů (firefox, base, support, atd ...) a doinstalujte je. Reset, při dalším přihlášení si zvolte jazyk czech a potvrďtem, že jej chcete použít jako výchozí.
Jen tak se ubráníte nechtěným problémům, jako je špatný start X.
Osobně vyzkoušeno, po instalaci s english mi vše funguje.
Tiskni
Sdílej: