MALUS je kontroverzní proprietarní nástroj, který svým zákazníkům umožňuje nechat AI, která dle tvrzení provozovatelů nikdy neviděla původní zdrojový kód, analyzovat dokumentaci, API a veřejná rozhraní jakéhokoliv open-source projektu a následně úplně od píky vygenerovat funkčně ekvivalentní software, ovšem pod libovolnou licencí.
Příspěvek na blogu Ubuntu upozorňuje na několik zranitelností v rozšíření Linuxu o mandatorní řízení přístupu AppArmor. Společně jsou označovány jako CrackArmor. Objevila je společnost Qualys (technické detaily). Neprivilegovaný lokální uživatel se může stát rootem. Chyba existuje od roku 2017. Doporučuje se okamžitá aktualizace. Problém se týká Ubuntu, Debianu nebo SUSE. Red Hat nebo Fedora pro mandatorní řízení přístupu používají SELinux.
Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.
Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.
www.samba.org jsou jí spousty.
# Global parameters [global] workgroup = Jmeno_skupiny server string = Samba Server interfaces = eth0 security = SHARE null passwords = Yes unix password sync = Yes log file = /var/log/samba/log.%m max log size = 50 socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192 domain master = No dns proxy = No [backup] path = /backup read only = No create mask = 0777 directory mask = 0777 guest ok = YesAsi to nebude delat presne to co chcete, ale upravit pro vlastni potrebu to jiz jiste zvladnete. Good luck
Ne, bohužel tomu tak není. Kdybyste například vy věnoval aspoň pět minut přečtení toho absolutně nejzákladnějšího úvodu do Samby, musel byste zcela určitě zjistit, že to, co chcete, je přímo základní funkcí a smyslem existence tohoto software. Jenže vám se nechtělo, tak jste radši položil dotaz do fóra a když vás někdo upozornil, že se máte do dokumentace podívat, začal jste se místo toho rozčilovat. To, pane kolego, je vůči ostatním hrubá neslušnost. Takže se laskavě přestaňte tvářit, že já jsem ten špatný, když jsem vás na tu dokumentaci odkázal. Protože, ať se vám to líbí nebo ne, to byla rada a pomoc a byla to daleko lepší rada a pomoc, než kdybych vám napsal hotový příklad konfiguračního souboru. Je mi velice líto, že to nechcete vidět, ale pokud tento myšlenkový blok nepřekonáte, těžko vám nějak pomoci.
Pak jsem se zkusil podívat i na dokumenty v levém sloupci v sekci learn samba a opět nemám pocit, že by bylo tak strašně těžké podle nich pochopit základy fungování Samby a nakonfigurovat jednoduché sdílení adresáře. Kdybyste to udělal, měl byste z toho podstatně víc než z těch rad, které si tak moc pochvalujete. Ale, terminologií oblíbeného příměru, někdo si bude raději říkat zvlášť o každou rybu, než by se naučil ryby lovit.
Jak se můžete snadno přesvědčit, na www.samba.org jsem vás odkazoval už včera v 19:14, hned ve své druhé odpovědi. Odvětil jste mi, že se vám zrovna nechce přečítat tuny anglické dokumentace. Teprve to mne vyprovokovalo k těm mravokárným reakcím…
i po přečtení dokumentace a tutoriálů co jsem teď už četl a nastavení samby se mi k ní stejně nedaří připojit
Pokud máte nějaký konkrétní problém, pak přesně k tomu toto fórum slouží. Zkuste začít tím, jestli vám běží nmbd a smbd a jestli něco není v logu. Případně zkuste změnit úroveň logování (log level). Také bych zkontroloval nastavení firewallu, je potřeba povolit UDP porty 137 a 138 (i broadcast) a TCP port 139.
)
takze to s tim Vasim hledanim (snahou) asi nebude tak jiste :-P
Uvedomte si ze nikdo z tech co Vam jsou schopni pomoci musel stravit neskutecne mnozstvi casu studovanim a zkousenim a casto i mnoho noci bez spanku pri reseni problemu (v pripade ze ho tlaci cas jako Vas), kdyby to nikdo nedelal tak Vam ani nikdo nemuze poradit...
Jinak mohu rict jen to ze diskuze jsou proto aby se mel clovek kde optat kdyz narazi na problem, ktery neni schopny sam jiz dale resit (tzn. manualy,dokumentace,clanky,google,probehle diskuze)...
Vas pristup je pomerne sobecky vuci ostatnim, ktery se chovaji tak jak maji a jeste kdyz Vas na to nekdo upozorni tak se rozcilujete!!!
jinak se podivejte sem: http://www.stare.cz/otazky/ (tohle Vam jiste pomuze vyresit Vas problem
Je to skoro stejne jako ve windowsech. V krusaderu nebo konqueroru kliknout pravym tlacitkem mysi na adresar ktery chcete sdilet > vlastnosti > Sdileni nebo Samba.
Pripadne si nastavit Sambu nebo FTP podle navodu treba zdechmod +s smbmount. Muzete take pouzit klikatko, ktere umoznuje pohodlne prochazeni site a pripojovani adresaru sdilenych na WIN. Jmenuje se tusim Linneighbourhood, ted nevim, jestli je ten nazev presne. Taky se da v gnome pouzit ten vestaveny prohlizec site.
Good Luck
chmod +s smbmount ... ... libsmb based programs must *NOT* be setuid root. 26942: Connection to pc03 failed SMB connection failedA s tímhle už jsem nehnul. Vám se to někomu povedlo ?
Tiskni
Sdílej: