Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
www.samba.org
jsou jí spousty.
# Global parameters [global] workgroup = Jmeno_skupiny server string = Samba Server interfaces = eth0 security = SHARE null passwords = Yes unix password sync = Yes log file = /var/log/samba/log.%m max log size = 50 socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192 domain master = No dns proxy = No [backup] path = /backup read only = No create mask = 0777 directory mask = 0777 guest ok = YesAsi to nebude delat presne to co chcete, ale upravit pro vlastni potrebu to jiz jiste zvladnete. Good luck
Ne, bohužel tomu tak není. Kdybyste například vy věnoval aspoň pět minut přečtení toho absolutně nejzákladnějšího úvodu do Samby, musel byste zcela určitě zjistit, že to, co chcete, je přímo základní funkcí a smyslem existence tohoto software. Jenže vám se nechtělo, tak jste radši položil dotaz do fóra a když vás někdo upozornil, že se máte do dokumentace podívat, začal jste se místo toho rozčilovat. To, pane kolego, je vůči ostatním hrubá neslušnost. Takže se laskavě přestaňte tvářit, že já jsem ten špatný, když jsem vás na tu dokumentaci odkázal. Protože, ať se vám to líbí nebo ne, to byla rada a pomoc a byla to daleko lepší rada a pomoc, než kdybych vám napsal hotový příklad konfiguračního souboru. Je mi velice líto, že to nechcete vidět, ale pokud tento myšlenkový blok nepřekonáte, těžko vám nějak pomoci.
Pak jsem se zkusil podívat i na dokumenty v levém sloupci v sekci learn samba a opět nemám pocit, že by bylo tak strašně těžké podle nich pochopit základy fungování Samby a nakonfigurovat jednoduché sdílení adresáře. Kdybyste to udělal, měl byste z toho podstatně víc než z těch rad, které si tak moc pochvalujete. Ale, terminologií oblíbeného příměru, někdo si bude raději říkat zvlášť o každou rybu, než by se naučil ryby lovit.
Jak se můžete snadno přesvědčit, na www.samba.org
jsem vás odkazoval už včera v 19:14, hned ve své druhé odpovědi. Odvětil jste mi, že se vám zrovna nechce přečítat tuny anglické dokumentace. Teprve to mne vyprovokovalo k těm mravokárným reakcím…
i po přečtení dokumentace a tutoriálů co jsem teď už četl a nastavení samby se mi k ní stejně nedaří připojit
Pokud máte nějaký konkrétní problém, pak přesně k tomu toto fórum slouží. Zkuste začít tím, jestli vám běží nmbd
a smbd
a jestli něco není v logu. Případně zkuste změnit úroveň logování (log level
). Také bych zkontroloval nastavení firewallu, je potřeba povolit UDP porty 137 a 138 (i broadcast) a TCP port 139.
Je to skoro stejne jako ve windowsech. V krusaderu nebo konqueroru kliknout pravym tlacitkem mysi na adresar ktery chcete sdilet > vlastnosti > Sdileni nebo Samba.
Pripadne si nastavit Sambu nebo FTP podle navodu treba zdechmod +s smbmount
. Muzete take pouzit klikatko, ktere umoznuje pohodlne prochazeni site a pripojovani adresaru sdilenych na WIN. Jmenuje se tusim Linneighbourhood, ted nevim, jestli je ten nazev presne. Taky se da v gnome pouzit ten vestaveny prohlizec site.
Good Luck chmod +s smbmount ... ... libsmb based programs must *NOT* be setuid root. 26942: Connection to pc03 failed SMB connection failedA s tímhle už jsem nehnul. Vám se to někomu povedlo ?
Tiskni
Sdílej: