Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Podpora: | kompletní |
Ovladač: | dodává výrobce |
32MB DDR
Dualhead
Matrox G550 Dual Head
Na instalacnim CD je adresar Linux. V nem jsou binary pro Xfree 4.0.3 a 4.1.0, v adresari drivers je install.sh, ktery (za predpokladu vyse uvedenych verzi X) nainstaluje nove modul.
Skript navic akceptuje parametr "restore". ktery vrati zpet puvodni moduly - v pripade problemu.
Na CD je i Matrox Powerdesk na konfiguraci X. Krome toho jsou tam ke vsemu i tar.gz.
Instalacni skript ma jednu nevyhodu: predpoklada uz rozjete, fungujici (a nakonfigurovane) X verze 4.0.3 nebo
4.1.0. To muze byt obcas problem.
Na Mandrake 8.0 odmital fungovat instalacni skript. Duvod byl jednoduchy, Mandrake rozjel tu G550 pomoci framebufferu z 3.3.6, proto instalacni skript nahlasil chybu a skoncil. Tykat se to muze samozrejme i jine distribuce.
Musel jsem rucne doinstaloval X 4.0.3, posleze upravit link /etc/X11/X tak, aby ukazoval na binarku 4.0.3 (skript ji spousi pro zjisteni verze). Posleze jsem
spustil instalacni skript a nakonec rucne upravil (podle README) /etc/X11/XF86Config-4.
Mam takovou poznamku. Kdyz jsem pouzil ovladace od vyrobce, tak se mi v X zmrsil kurzor mysky. Dlouho jsem nevedel cim to je, dokud jsem nepouzil mgapdesk a vypnul harwareovou mysku. Jinak mgapdesk je skvelej nastroj, pro konfiguraci 2 monitoru.
V distribuci Fedora 11 a 10 se s ovladacem mga nedari rozbehnout X v nejakem rozumnem rozliseni a obnovovaci frekvenci, resenim je pridat startovaci parametr pro fb vga mod, napriklad vga=0x318 Pote je jiz zobrazovani v X korektni i s mga ovladacem.
Dokument vytvořil: bibri, 10.10.2001 08:52 | Poslední úprava: Aldagautr, 27.2.2011 15:09 | Další přispěvatelé: Redakce, Hynek Lavicka | Historie změn | Zobrazeno: 979×
Tiskni
Sdílej: