Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »lspci 01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV34 [GeForce FX 5200] (rev a1)
sudo apt-get install nvidia-glxStažení ovladače z http://www.nvidia.com/object/linux.html Ve většině případů není žádný problém s instalací. Postup pouze spuštěním uvedeného ovladače. V Gentoo
/etc/make.conf VIDEO_CARDS="nvidia"
/etc/portage/package.mask >=x11-drivers/nvidia-drivers-174.00A pokud se při aktualizaci nenainstalujou samy, tak použít
emerge -va x11-drivers/nvidia-drivers
Fedora
Karta je zastaralá. Oficiální podpora od výrobce je pouze v podobě tzv. Legacy driveru (ver. 173.14.xx). Ten ovšem přestává být binárně kompatibilní s novějšími jádry a Xorg serverem (/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so: undefined symbol: LoadExtension), proto byl z repositářů RPMFusion pro F21 a vyšší odstraněn. Jediné řešení je použít volně dostupný Nouveau ovladač, který funguje out-of-box.
/etc/portage/package.keywords sys-power/nvclock **NVCLOCK zobrazuje GPU Clock: 249.750 MHz Memory Clock: 330.750 MHz A můžete začít pomale taktovat. Doporučuji kontrolovat teplotu moje karta nemá sensor, takže ručně. Dobře se dá kontrolovat FPS pomocí
glxgears
. Já jsem se dostal na takty GPU: 350 MHz a Memory: 450 MHz, ale já mám na kartě pasiv a na něm větráček, takže teplota se drží dobře.
Dokument vytvořil: MiJa, 15.12.2003 08:24 | Poslední úprava: Grunt, 7.2.2015 20:49 | Další přispěvatelé: HrabalVojta, David Heidelberg | Historie změn | Zobrazeno: 3885×
Tiskni
Sdílej: