abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:33 | Nová verze

    Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.

    karkar | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Humor

    Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 10:44 | IT novinky

    Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    včera 09:55 | IT novinky

    Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 09:33 | IT novinky

    Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 08:11 | Nová verze

    Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 20:55 | Nová verze

    Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 16:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 15:55 | Pozvánky

    Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 2
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (22%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 493 hlasů
     Komentářů: 19, poslední včera 11:32
    Rozcestník

    Axago PCEU-43 - 4x USB3 radic do PCI-E

    Technické parametry

    4x USB3 radic , cip Renesas D720201 (drive NEC), do PIE-E slotu

    Identifikace pod Linuxem

    02:00.0 USB Controller: Renesas Technology Corp. Device 0014 (rev 03) (prog-if 30 [XHCI])
    	Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 17
    	Memory at fdcfe000 (64-bit, non-prefetchable) [size=8K]
    	Capabilities: [50] Power Management version 3
    	Capabilities: [70] MSI: Enable- Count=1/8 Maskable- 64bit+
    	Capabilities: [90] MSI-X: Enable+ Count=8 Masked-
    	Capabilities: [a0] Express Endpoint, MSI 00
    	Capabilities: [100] Advanced Error Reporting
    	Capabilities: [150] #18
    	Kernel driver in use: xhci_hcd
    

    Postup zprovoznění pod Linuxem

    Po upgradovani firmware (viz poznamka): Strcit do slotu. Vse fungovalo. Na Fedore 16 sem nemusel vic delat. Obladac se pouzil automaticky xhci_hcd.

    Poznámka

    Po vybaleni sem kartu strcil do pocitace, videt v systemu byla, ale cokoliv (ctecka i ext.disk, oboji usb3) sem zkusil pripojit se neracilo probrat. Pokud zarizeni bylo pripojeno uz behem zapnuti pc, videt bylo. Na netu sem nasel tuto diskusi (stejny puvod cipu). Ve vysledku sem z techto stranek stahl firmware 2.0.2.0, bohuzel je to exe pro windowsy.... Prestehoval sem kartu na jiny stroj, spustil exe, nahral se fw. Po prineseni domu se karta uz chova (zatim) slusne.

    Je divne, ze kdyz driver existuje, neni uz v karte... nevim jestli bych uspel s reklamaci, ale v alze a i na krabicce je u karty vyslovne uvedena podpora linuxu (pry od jadra 2.6.31).

    dd z disku do null (2GB celkem) z "jakehosi" ext. Seagate (Expansion portable drive , 1TB, 2.5") pak cte milych 110MB/sec pri zatezi 22% na jednom jadre (3GHz Phenom). Asi to USB3 ma neco do sebe.

    Dokument vytvořil: Mti., 1.2.2013 19:05 | Poslední úprava: Mti., 1.2.2013 19:07 | Historie změn | Zobrazeno: 480×

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.