Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | v jádře |
Adresa ovladače: | http://rtl-wifi.sourceforge.net/ |
PCI 32 bit karta podporujici standard PCI 2.1/2.2; IEEE 802.11b, AES/TKIP/WEP
Vyrobce uvadi mimo vsechny druhy Win podporu pro Linux, ale bohuzel jen formou binarniho ovladace na cd pro konkretni verzi jadra 2.4.x
$ lspci -v Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8180L 802.11b MAC (rev 20) Subsystem: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8180L 802.11b MAC Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 11 I/O ports at a400 [size=256] Memory at db001000 (32-bit, non-prefetchable) [size=256] Capabilities: [50] Power Management version 2
Pro zprovozneni je potreba jadro rady 2.6.x.
Kartu jsem zprovoznil v Mandrake 10.1 community s MDK jadrem 2.6.8.1-10mdksmp.Pro instalaci jsou potreba rovnez kernel-source a wireless_tools. Z vyse uvedene adresy stahneme ovladac (cca 15kb), rozbalime tar.gz a prikazem make zkompilujeme a pomoci make install umistime prelozene moduly na patricne misto. Spustime depmod -a a muzeme zkusit zavest modul pomoci modprobe r8180 a muzeme kartu ktera se v systemu objevi jako wlan0 konfigurovat klasickymi iw* prikazy (iwconfig atd.).
V ubuntu 6.10(2.6.17.11) funguje bez nejmenších problému. Není nutné ji ručně instalovat.
Karta funguje jak v rezimu AP tak i client. Nefungovalo mi u karty nastaveni vykonu pomoci iwconfig wlan0 txpower a nastaveni nicku pomoci iwconfig wlan0 nick. Rovnez iwlist wlan0 txpower hlasi jeho neznamou hodnotu.
Původní ovladače jsou nadále vyvíjeny pod jiným projektem, jelikož autor není k zastižení 2 roky: Nová adresa: http://rtl-wifi.sourceforge.net -- stará adresa: http://rtl8180-sa2400.sourceforge.net/
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 1.5.2011 23:24 | Zobrazeno: 794×
Tiskni
Sdílej: