Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | v jádře |
Adresa ovladače: | http://rtl-wifi.sourceforge.net/ |
PCI 32 bit karta podporujici standard PCI 2.1/2.2; IEEE 802.11b, AES/TKIP/WEP
Vyrobce uvadi mimo vsechny druhy Win podporu pro Linux, ale bohuzel jen formou binarniho ovladace na cd pro konkretni verzi jadra 2.4.x
$ lspci -v Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8180L 802.11b MAC (rev 20) Subsystem: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8180L 802.11b MAC Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 11 I/O ports at a400 [size=256] Memory at db001000 (32-bit, non-prefetchable) [size=256] Capabilities: [50] Power Management version 2
Pro zprovozneni je potreba jadro rady 2.6.x.
Kartu jsem zprovoznil v Mandrake 10.1 community s MDK jadrem 2.6.8.1-10mdksmp.Pro instalaci jsou potreba rovnez kernel-source a wireless_tools. Z vyse uvedene adresy stahneme ovladac (cca 15kb), rozbalime tar.gz a prikazem make zkompilujeme a pomoci make install umistime prelozene moduly na patricne misto. Spustime depmod -a a muzeme zkusit zavest modul pomoci modprobe r8180 a muzeme kartu ktera se v systemu objevi jako wlan0 konfigurovat klasickymi iw* prikazy (iwconfig atd.).
V ubuntu 6.10(2.6.17.11) funguje bez nejmenších problému. Není nutné ji ručně instalovat.
Karta funguje jak v rezimu AP tak i client. Nefungovalo mi u karty nastaveni vykonu pomoci iwconfig wlan0 txpower a nastaveni nicku pomoci iwconfig wlan0 nick. Rovnez iwlist wlan0 txpower hlasi jeho neznamou hodnotu.
Původní ovladače jsou nadále vyvíjeny pod jiným projektem, jelikož autor není k zastižení 2 roky: Nová adresa: http://rtl-wifi.sourceforge.net -- stará adresa: http://rtl8180-sa2400.sourceforge.net/
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 1.5.2011 23:24 | Zobrazeno: 809×
Tiskni
Sdílej: