Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | dodává výrobce |
Cardbus karta Cisco Aironet AIR-PCM352 pro WiFi 802.11b
eth1: index 0x05: Vcc 5.0, Vpp 5.0, irq 3, io 0x0100-0x013f PRODID_1="Cisco Systems" PRODID_2="350 Series Wireless LAN Adapter" PRODID_3="" PRODID_4=""
Pokud vám karta přijde s novou verzí firmwaru 5.x+, budete si ji muset ve Windows downgradovat na starší verzi (např. 4.25.23), s novější karta v Linuxu nefunguje. Pro zprovoznění stačí kartu zasunout do slotu a zkonfigurovat adresu na příslušném rozhraní.
Máte na výběr mezi ovladači v jádře a ovladači od Cisca, doporučuji ty v novějších jádrech. Nainstalujte si však utilitu acu, kterou můžete zadat WEP klíče, zkonfigurovat EAP, SSID, výkon vysílačky, apod.
Po zkonfigurování mi karta v naší síti funguje dobře, asociuji se k access-pointům jak pomocí Open Autentifikace + śtatic WEP, tak i pomocí LEAPu a dynamických WEP klíčů.
Funguje i RF (promiskuitní) režim, sniffer Kismet a Airsnort.
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 28.4.2011 20:42 | Zobrazeno: 799×
Tiskni
Sdílej: