Ubuntu 26.04 (Resolute Raccoon) už nebude v desktopové instalaci obsahovat GUI nástroj 'Software & Updates'. Důvodem jsou obavy z jeho složitosti pro běžné uživatele a z toho plynoucích bezpečnostních rizik. Nástroj lze doinstalovat ručně (sudo apt install software-properties-gtk).
Thomas Dohmke, bývalý CEO GitHubu, představil startup Entire - platformu pro spolupráci vývojářů a agentů umělé inteligence. Entire získalo rekordních 60 milionů dolarů na vývoj databáze a nástrojů, které mají zefektivnit spolupráci mezi lidmi a agenty umělé inteligence. Dohmke zdůrazňuje potřebu přepracovat tradiční vývojové postupy tak, aby odpovídaly realitě, kdy většinu kódu produkuje umělá inteligence.
Toyota Connected North America oznámila vývoj open-source herního enginu Fluorite, postaveného na frameworku Flutter. Pro renderování grafiky využívá 3D engine Filament od společnosti Google a dle svého tvrzení cílí na konzolovou kvalitu her. Fluorite je zřejmě navržen tak, aby fungoval i na méně výkonném hardware, což naznačuje možnost použití přímo v ICE systémech vozidel. Zdrojový kód zatím zveřejněný není.
Byl vytvořen nástroj a postup pro překonání věkového ověření platforem Discord, Kick, Twitch, Snapchat (a možná dalších), kód je open-source a dostupný na GitHubu. Všechny tyto sítě používají stejnou službu k-ID, která určuje věk uživatele scanem obličeje a na původní server posílá pouze šifrovaná metadata, ty ale sociální síť už nedokáže sama nijak validovat, 'útok' spočívá ve vygenerování a podstrčení legitimně vypadajících ověřovacích metadat.
Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb přiznala vážné selhání interních systémů, které ji vystavilo riziku sabotáže a nezabránilo chybné transakci v hodnotě přes 40 miliard dolarů (814 miliard Kč). Druhá největší kryptoměnová burza v Koreji minulý týden při propagační akci omylem rozeslala zákazníkům zhruba 620 000 bitcoinů místo 620 000 wonů (8700 Kč). Incident vyvolal pokles ceny bitcoinu o 17 procent. Většinu
… více »Google Chrome 145 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 145.0.7632.45 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Zpátky je podpora grafického formátu JPEG XL, viz Platform Status. Odstraněna byla před třemi lety. Nový dekodér JPEG XL jxl-rs je napsán v Rustu. Zobrazování JPEG XL lze vyzkoušet na testovací stránce. Povolit lze v nastavení chrome://flags (Enable JXL image format).
Byla vydána nová verze 1.26 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.
KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].
Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.
… více »| Ovladač: | v jádře |
PCI TV karta, umi stereo zvuk! Podporuje snad vsechny zukove normy (chip MSP34xx) Krome antenniho vstupu ma i konektory pro kompozitni signal a S-VHS signal. Zvuk lze pripojit bud interne (konektor jako cd-rom audio), nebo externe z 3.5 jack stereo konektoru. http://www.tvfreak.cz/index.php?sekce=hardware&clanek=tvwond http://www.volny.cz/geby/
00:0f.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 (rev 02) Subsystem: ATI Technologies Inc: Unknown device 0003 Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 10 Memory at ee001000 (32-bit, prefetchable) [size=4K]
lspci -n:
00:0a.1 Class 0480: 109e:0878 (rev 11)
lspci -v:
00:0a.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11)
Subsystem: ATI Technologies Inc TV-Wonder
Flags: bus master, medium devsel, latency 64, IRQ 5
Memory at dddff000 (32-bit, prefetchable) [size=4K]
Capabilities: [44] Vital Product Data
Capabilities: [4c] Power Management version 2
/var/log/messages:
kernel: Linux video capture interface: v1.00
kernel: i2c-core.o: i2c core module version 2.6.4 (2002071 9)
kernel: i2c-algo-bit.o: i2c bit algorithm module version 2 .6.4 (20020719)
kernel: bttv: driver version 0.7.96 loaded
kernel: bttv: using 4 buffers with 2080k (8320k total) for capture
kernel: bttv: Host bridge is VIA Technologies, Inc. VT8363 /8365 [KT133/KM133]
kernel: bttv: Bt8xx card found (0).
kernel: PCI: Found IRQ 5 for device 00:0a.0
kernel: PCI: Sharing IRQ 5 with 00:0a.1
kernel: bttv0: Bt878 (rev 17) at 00:0a.0, irq: 5, latency: 64, mmio: 0xdddfe000
kernel: bttv0: detected: ATI TV Wonder [card=63], PCI subsystem ID is 1002:0001
kernel: bttv0: using: BT878(ATI TV-Wonder) [card=63,autodetected]
kernel: bttv0: using tuner=19
kernel: bttv0: i2c: checking for MSP34xx @ 0x80... found
kernel: msp34xx: init: chip=MSP3410D-C5, has NICAM support
kernel: msp3410: daemon started
kernel: bttv0: i2c attach [client=MSP3410D-C5,ok]
kernel: bttv0: i2c: checking for TDA9875 @ 0xb0... not found
kernel: bttv0: i2c: checking for TDA7432 @ 0x8a... not found
kernel: tuner: probing bt848 #0 i2c adapter [id=0x10005]
kernel: tuner: chip found @ 0xc0
kernel: bttv0: i2c attach [client=Temic PAL* auto (4006 FN 5),ok]
kernel: bttv0: registered device video0
kernel: bttv0: registered device vbi0
(a ak to pre vasu distribuciu nestaci pozrite druhy prispevok k tejto karte...)
Fungujici TV aplikace je treba xawtv.
Z nejakeho mne neznameho dovodu tuto kartu nepozna Gatos. Poslednu verziu z ich stranky som ale este neskusal. Pod xawtv ide uplne bez problemov, akurat po ukonceni programu dalej hraje zvuk (staci stlmit).
V Linuxu je TV jen MONO...
Dokument vytvořil: Ales Zeleny, 5.4.2001 17:21 | Poslední úprava: Redakce, 27.2.2011 15:09 | Další přispěvatelé: Petr Slansky, Selmi | Historie změn | Zobrazeno: 1447×
Tiskni
Sdílej: