Bonsai Browser je webový prohlížeč postavený nad Electronem a napsaný v TypeScriptu. Videoukázka UX na Loom. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu aktuálně činí 1,18 %. Před rokem to bylo 0,89 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Ubuntu, Arch Linux, Manjaro Linux a Linux Mint. Přehled her oficiálně podporujících SteamOS a Linux na stránkách Steamu. Přehled her pro Windows běžících na Linuxu díky Protonu na stránkách ProtonDB.
Začaly prázdniny a dovolené, což znamená jenom jednu věc - budete mít více času na své Bastlení a tudíž určitě dorazíte na naší Virtuální Bastlírnu! I když zbytek světa má okurkovou sezónu, v technice se stále něco děje a jako vždy pro vás máme připravenou spoustu novinek a zajímavých témat. Ptáte se, co konkrétně? Určitě si něco povíme o chystaném Raspberry Pi Pico W s přidanou Wi-Fi. Ze světa hardwaru nesmí chybět ani šílenosti jako 100n
… více »Něco málo přes 10 let (3763 dnů) od vydání verze 1.0 byla vydána nová verze 4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source střílečka Xonotic (Wikipedie), fork Nexuiz, byla vydána ve verzi 0.8.5. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
Organizace Software Freedom Conservancy vyzývá všechny vývojáře svobodného a open source softwaru k opuštění GitHubu. Proprietárního GitHubu vlastněného společností Microsoft, jejíž manažeři opakovaně napadají copyleftové licence a komerční Copilot je dokonce ignoruje.
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | dodává někdo jiný |
Adresa ovladače: | http://www.linuxtv.org |
USB 2.0, čip DIB7700B + MT2060, infraport
usb 1-4: new high speed USB device using ehci_hcd and address 7 usb 1-4: configuration #1 chosen from 1 choice dvb-usb: found a 'Hauppauge Nova-T Stick' in cold state, will try to load a firmware dvb-usb: downloading firmware from file 'dvb-usb-dib0700-01.fw' dib0700: firmware started successfully. dvb-usb: found a 'Hauppauge Nova-T Stick' in warm state. dvb-usb: will pass the complete MPEG2 transport stream to the software demuxer. DVB: registering new adapter (Hauppauge Nova-T Stick). DVB: registering frontend 0 (DiBcom 7000PC)... MT2060: successfully identified (IF1 = 1220) dvb-usb: Hauppauge Nova-T Stick successfully initialized and connected.
Pro tento modul je potřeba mít v kernelu zakompilovanou podporu I2C.
Stáhnout z CVS repository v4l-dvb a dvb-apps. U v4l-dvb zkompilovat všechno ("make all"), nainstalovat moduly. Firmware stáhnout, zkopírovat do /lib/firmware (případně tam, kde to systém vyžaduje) a zajistit natažení firmwaru v udev.
Nejdřív natáhnout modul mt2060 a teprve potom připojit kartu (natáhne se modul dvb_usb_dib0700 a ty, které tento modul potřebuje). V "dmesg" se objevuje hláška "mt2060 I2C read failed", ale to nevadí. Teď už by karta měla normálně fungovat, LEDka ale nesvítí. Zkompilovat a nainstalovat dvb-apps. Spustiti kaffeine a jedem :))
Pokud karta funguje špatně, natáhnout modul dvb_usb_dib0700 s parametrem "force_lna_activation=1" viz odkaz.
Je lepší nemít v kernelu podporu dvb.
Dokument vytvořil: czfrankie, 14.3.2007 10:29 | Poslední úprava: Ondra 'Kepi' Kudlík, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 1400×
Tiskni
Sdílej: