Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Použití návodů je bez záruky a na vlastní nebezpečí! Nejdříve si přečtěte celý tento text a až následně zvažte jestli níže uvedený postup chcete použít.
http://www.kernellabs.com/blog/?p=1247
Od verze cca 4.15 (Ubuntu 18.04) jede v linuxu bez problémů. Přesněji řečeno, by měla karta fungovat bez problémů. V případě staršího jádra (např. 4.4; Ubuntu 16.04) doporučuji zkusit postup z následujícího odkazu (na vlastní nebezpečí) http://www.hauppauge.com/pages/support/support_linux.html
Tento postup (z odkazu nahoře) je možné použít i v případě problémů s jádrem 4.15 a vyššími.
Tento uvedený postup je pro jiné TV karty, ale v případě této karty Pinnacle PCTV Hybrid Stick Solo 340e by mohl vést k jejímu zprovoznění v linuxu.
Příkazy (postup) jsou (je):
*V Terminálu napište následující příkazy jeden po druhém a zmáčkněte klávesu /ENTER/. Níže uvedené příkazy nemusíte nutně opisovat a stačí je okopírovat a vložit do Terminálu a stisknout klávesu /ENTER/.
sudo add-apt-repository ppa:b-rad/kernel+mediatree+hauppauge
sudo apt-get update
sudo apt-get install linux-image-mediatree
sudo apt-get install linux-headers-mediatree
*Poznámka: Jestliže používáte příjmač televizního signálu Hauppauge DVB-T v Europě nebo v Austrálii/Novém Zélandě, pak také nainstalujte TV firmware. (firmware pro tuto kartu):
sudo apt-get install linux-firmware-hauppauge
*Zavřete termínál a restartujte váš počítač.
*You can now connect your Hauppauge WinTV TV tuner to your computer and it should be available for use by your Linux TV watching application.
Dodatečné informace:
https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Pinnacle_PCTV_Hybrid_Pro_Stick_340e
Firmware k USB televiznímu příjmači je ke stažení na stránkách výrobce http://www.pctvsystems.com/tabid/62/default.aspx/Downloads/Application/TVC648Download/tabid/306/language/en-US/Default.aspx
ftp://ftp.pctvsystems.com/TV/application/TVC6/PCTVSystems_TVCenter_Setup_6.4.9.1033.exe . Rozbalte stažený soubor. V rozbaleném souboru/adresáři najděte soubor dvb-fe-xc4000-1.4.fw
Soubor s firmware (dvb-fe-xc4000-1.4.fw) nakopírujte do /lib/firmware/
Pokud nebude fungovat firmware z odkazu ze stránek www.pctvsystems.com zkuste odkaz https://www.linuxtv.org/downloads/firmware/dvb-firmwares.tar.bz2 a vyberte soubor dvb-usb-dib0700-1.20.fw
Soubor s firmware (dvb-usb-dib0700-1.20.fw) nakopírujte do /lib/firmware/
Dokument vytvořil: pzad, 2.2.2010 22:13 | Poslední úprava: PepaHUbuntu, 1.8.2019 10:13 | Další přispěvatelé: pzad | Historie změn | Zobrazeno: 3082×
Tiskni
Sdílej: