Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ovladač: | dodává někdo jiný |
Tisková zpráva: Interní PCI modem WELL pro LINUX Dobrá zpráva pro příznivce Linuxu: na českém trhu je konečně i homologovaný interní PCI modem s podporou Linuxu ? je jím WELL FM-56PCI-HSF.
Ovladače pro Linux uvolnil výrobce modemu, firma Well Communication. Českým uživatelům budou ovladače k dispozici na webových stránkách firmy JOYCE ČR: http://www.joyce.cz/well/podpora/drivery.html.
WELL FM-56PCI-HSF je homologovaný 56k modem s hlasovými funkcemi, pro PCI sběrnici. Ve faxmodemu je použit čip Conexant (Rockwell). Součástí dodávky faxmodemu je plnohodnotná ostrá verze českého komunikačního software 602Pro Office Server Personal. Cena faxmodemu WELL FM-56PCI-HSF je 1.195 Kč bez DPH. Prodej v ČR zajišťují firmy 100 Mega, Abacus, Actebis, AT Computers, AutoCont, Comfor, Elko.
Kontakt: Hana Jarošíková, tel./fax: 05-43236740, e-mail: joyce@joyce.cz
Modem jsem rozchodil bez probelmu na Mandrake 8.1. Akorat me vypisuje pri spojeni nesmyslnou rychlost 9600 (nepomohlo ani ve FAQu doporucovane ATW1). Dosahl jsem efektivni rychlost stahovani pres 36 kbps.
Pocinaje verzi 1.0 je ovladac placeny. K dispozici je free verze, ktera je omezena prenosovou rychlosti 14.4kbps. Plna verze stoji 14.95$.
Podrobnejsi informace zde.
Dokument vytvořil: kargee dušek, 27.11.2000 21:39 | Poslední úprava: Redakce, 27.2.2011 15:09 | Další přispěvatelé: buma, ivovi | Historie změn | Zobrazeno: 1174×
Tiskni
Sdílej: