Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Ovladač: | v jádře |
Bohuzel nemam k dispozici ISDN linku. Karta mi jenom prochazi rukama, tak chci podat info.
Na krabici i na webu www.microcom.cz je napsano, ze chodi v linuxu, ale nikde neni popis jak to zprovoznit.
K dowloadu je tam jen zip soubor s konfigurakama yastu ze SuSE, bez jakychkoli jinych informaci :(.
Zkousel jsem vlozit PCI kartu do pocitace. Pouzity system byl RedHat 8.0. V konfiguracnim nastroji redhat-config-network jsem vybral nejpodobnejsi kartu popisu z lspci - tedy "Dynalink 128PH PCI". Pak jsem pridal ISDN zarizeni ippp0. Pouzil se modul hisax, nabehl isdnlog i ipppd.
Podle logu to vypadalo, ze by to chtelo i fungovat, ale jak jsem rekl nema ISDN linku, abych skutecne otestoval, jestli se to k necemu pripoji.
Dokument vytvořil: Michal Ambroz, 13.3.2003 20:01 | Zobrazeno: 961×
Tiskni
Sdílej: