V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Ovladač: | v jádře |
0: uart:16550A port:3F8 irq:4 baud:9600 tx:0 rx:0 RTS|DTR 1: uart:16550A port:2F8 irq:3 baud:9600 tx:0 rx:0 2: uart:16550A port:3E8 irq:4 baud:9600 tx:0 rx:0 CTS|DSR 3: uart:unknown port:2E8 irq:3nebo pri bootu pocitace. 2. Potrebuju otestovat cabel. To lze bud pomoci utilitky gentest. Navod je v helpu A nebo se spusti primo genpowerd a v /etc/upsstatus se mi objevi: a. ok - je v poradku b. cable - kabel neodpovida c. fail - to by melo byt, ze nefunguje. uplne jsem to nezkoumal. Kazdopadne kdyz nefungoval, tak to vypsal i na standartni vystup. Me nefungoval, takze jsem procetl poradne manual a je tam docela dost druhu kabelu pro tuhle ups. Podle mereni vypadalo, ze kabel neodpovida zadnemu schematu v popisu. Coz znamenalo jedine, udelat kabel podle schematu - konkretne "Marek's APC Back-UPS/Smart-UPS Linux Cable" Ten fungoval bez problemu. 3. Spustime program genpowerd. V debianu se predinstaluje do /etc/init.d/genpowerd mezi dalsi deamony. musi se tam zapnout option enable na 1. 4. v /etc/init.d je soubor powerfail, kde lze nastavit, za jak dlouho ma pocitac spadnout. dodatek: kdyz se spusti genpowerd bez parametru - vyhodi moznosti nastaveni - treba pro me platila nastaveni linux-apc {k tomu danemu kabelu} nastaveni jsou tyhle:
Usage: /sbin/genpowerd [-k]cablep. kill t powerok battok cableok ---------------------------------------------------- powerd RTS *DTR 0 CAR --- DSR tripp-class RTS *ST 5 CAR --- --- tripp-nt RTS *DTR 5 *CTS *CAR --- apc1-nt RTS *DTR 5 CTS CAR --- apc2-nt RTS *DTR 5 *CTS CAR --- apc-linux DTR *ST 5 *CAR DSR --- tripp-omini *RTS *RTS 5 CTS CAR --- apc-advanced DTR *RTS 5 CAR RNG DSR apc-pnp DTR *RTS 5 *RNG *CAR DSR tripp-pnp DTR *RTS 5 CTS CAR --- blackout-buster DTR *ST 0 CTS CAR DSR gmbh-usv DTR *RTS 5 CAR CTS DSR trust-energy DTR *ST 5 CAR CTS DSR (*=active low, ---=unused)
Dokument vytvořil: Věroš, 1.9.2001 21:49 | Poslední úprava: Redakce, 27.2.2011 15:09 | Další přispěvatelé: skim | Historie změn | Zobrazeno: 2426×
Tiskni
Sdílej: