Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Bez koprocesoru, na desce na něj bylo místo, ale neměl jsem koprocesor k dispozici.
Bez problémů dlouhodobě pracoval na 40MHz, bez chladiče.
///update:
Interně kopie procesoru Intel 386DX(klon). Prodáno více kusů než procesorů 386 od intelu.
L1 cache 0 kB.
L2 cache na základní desce, nejčastěji velikosti 8-128 kB.
Napájení 5V, 0,275 mil. tranzistorů, výr.proces 1500 nm, rok uvedení 1991, rychlosti 25-40 MHz.
386DX:~# cat /proc/cpuinfo
processor : 0
vendor_id : unknown
cpu family : 3
model : 0
model name : 386
stepping : unknown
fdiv_bug : no
hlt_bug : no
f00f_bug : no
coma_bug : no
fpu : yes
fpu_exception : no
cpuid level : -1
wp : no
flags :
bogomips : 7.83
Bez problémů, instalace Linuxu (RedHat 5.0) proběhla naprosto hladce.
Teoreticky lze nainstalovat Debian do verze 3.1 a Slackware do 8.1 (vyzkoušeno).
Testováno (s 8MB paměti) na RedHatu 5.0. Všechno bez problémů, v X-Window už to bylo hodně pomalé, konzole použitelná.
Stabilní i při dlouhodobém vytížení. Včetně základních desek, na které byl často připájen, které byly přes svou nízkou cenu velmi spolehlivé.
Praktická využitelnost je v roce 2009 vzhledem k nízkému výkonu nulová.
Dokument vytvořil: nula, 7.3.2002 14:19 | Poslední úprava: xkucf03, 5.1.2015 21:05 | Další přispěvatelé: misace, David Heidelberg | Historie změn | Zobrazeno: 1423×
Tiskni
Sdílej: