Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Podpora: | částečná |
Ovladač: | v jádře |
Motorola DragonBall 33 MHz, 32MB paměti.
Výborný dotykový displej 320*480.
Slot na SD/MMC karty (512MB mi fungovala, 2GB nikoliv).
GPS modul (výklopná anténa) s dodaným softwarem.
PalmOS 5 upravený Garminem.
Výdrž na baterie až deset hodin, s navigací "až" tři hodiny.
Reproduktor a 3.5mm jack pro sluchátka.
Kolébka/kabel kompatibilní s Palmem Tungsten T3.
Zapínací tlačítko, tlačítko pro spuštění diktafonu, tlačítko pro vstup do menu, něco jako "jog dial" (stisknutelné kolečko pro scrollování), trojice programovatelných tlačítek, navigační tlačítko (pro přepínaní funkcí navigace), dvojice šipek.
Tady je ten zakopaný pes. Teoreticky normálně synchronizace USB kabelem přes pilot-link, jenže se mi vůbec nehlásí (lsusb
) a problém kabelu to není, i pod MS Windows 2000/XP (podporován Garminem) mám potíže.
Navigace bídná -- dobrá je možná do auta, ale kvůli výdrži na baterie při chytání GPS signálu se do terénu (na geocaching) nehodí (modul Nokia LD-3W použitý s telefonem je mnohem lepší -- rychlejší a přesnější, navíc vydrží hodně dlouho).
Hlavně díky pěknému displeji (a slušné výdrži na baterie) se dá používat jako PDA, v mém případě na psaní poznámek a hlavně čtení knih.
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 4.9.2009 21:11 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 1073×
Tiskni
Sdílej: