abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:00 | Upozornění

    Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 16:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:11 | Komunita

    Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:55 | Nová verze

    TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Zajímavý článek

    České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    dnes 05:11 | Komunita

    Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.

    🇹🇬 | Komentářů: 33
    dnes 04:44 | Nová verze

    Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:44 | Nová verze

    Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 43. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách Fedora Magazinu: Fedora Workstation, Fedora KDE Plasma Desktop, Fedora Silverblue a Fedora Atomic Desktops.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | IT novinky

    Elon Musk oznámil (𝕏) spuštění internetové encyklopedie Grokipedia (Wikipedia). Zatím ve verzi 0.1. Verze 1.0 prý bude 10x lepší, ale i ve verzi 0.1 je podle Elona Muska již lepší než Wikipedia.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (20%)
     (19%)
     (23%)
     (17%)
     (21%)
     (17%)
     (17%)
    Celkem 281 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Toshiba Satellite Pro 440CDT

    Technické parametry

    P133MMX,80RAM,1,4HDD,CD10x,ext.FDD,USB,serial,parallel,dock port,1xPS2,zvuk.stero Sound Blaster kompatibilni,TFT 12,1" int. max 800x600,ext. 1280x1024,grafika CT65554,2xPCMCIA II nebo 1x type III

    Identifikace pod Linuxem

    U mne bez problemu,jeste ale zkontroluji logy kvuli PCMCIA a Infra.

    Postup zprovoznění pod Linuxem

    Prvni vec co jsem na nem zkusil byla starsi verze live distra L.A.S. ,v te dobe jeste na tom byli i win 98,nabehlo vse ok,ale problem nastal u vypnuti,nesel restartovat,jedine na tvrdo,nahlasil ze nemuze unmount system na cdrom.Pak jsem zkusil OpenBSD 3.5 v plne instalaci,vyjma bsd.rd a bez packages a portu tretich stran,na poprve vse ok a bez problemu,jen rozliseni v X se nastavilo na 640x480 jako standard,jinak vse detekoval na poprve(VGA,zvuk,atd.).Po instalaci to zabiralo asi 350MB.Jako dalsi zkousim co bych tam chtel mit jako hlavni je DeLi Linux 0.6.1,ale u nej to zaclo.Prvni problem je uz v instalacnim skriptu,mate sice na vyber ktere balicky chcete instalovat a ktere ne,jenze nepusti Vas to stejne dal,dokud nedate install all,druhy problem je po restartu,nedokaze vytvorit sifrovaci klice,hlasi ze soubor nebo adresar pro jednotlive druhy klicu chybi,takze je pak ani neaktivuje a zatim posledni vec jsou X.Pro detekci karty jsem pouzil SuperProbe,zjistil typ a nejake parametry,pomoci XF86Setup jsem musel nastavit mys (nenasla se sama),ale i kdyz jsem vybral spravy typ karty (CT65554) a nastavil rozliseni 800x600 tak to naskakovalo do obrazovky nastaveni frekvenci bud 640x480 nebo 1024x768,kdyz jsem dal ulozit a pouzit tak v textovem konfiguraku se radek o 800x600 vubec neobjevil a X nenabehnou,hlasi errn111.Vyresil to vesaconfig,pomoci nej jede 800x600 i mys bez problemu.X jsou 3.3.6 .Ostatni veci jeste vyzkousim.

    Poznámka

    NTB je na doma super,myslim ze i ta distribuce pro tyhle compy,je tam vse podstatne na doma a zabira to po plne instalaci pouze 168MB.

    Dokument vytvořil: Snakefox, 22.10.2004 08:06 | Zobrazeno: 953×

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.