abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 open source programu na kreslení grafů Veusz (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Proběhla portace na Qt 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | Nová verze

    Dibuja je jednoduchý kreslící program inspirovaný programy Paintbrush pro macOS a Malování pro Windows. Vydána byla verze 0.26.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 23:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.13 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 21:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.22.0, tj. první z nové řady 3.22, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 00:33 | IT novinky

    FEL ČVUT vyvinula robotickou stavebnici pro mladé programátory. Stavebnice Brian byla navržená speciálně pro potřeby populární Robosoutěže. Jde ale také o samostatný produkt, který si může koupit každý fanoušek robotiky a programování od 10 let, ideální je i pro střední školy jako výuková pomůcka. Jádro stavebnice tvoří programovatelná řídicí jednotka, kterou vyvinul tým z FEL ČVUT ve spolupráci s průmyslovými partnery. Stavebnici

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 50
    29.5. 20:33 | Komunita

    Ubuntu bude pro testování nových verzí vydávat měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 14:55 | Nová verze

    Společnost Netgate oznámila vydání nové verze 2.8.0 open source firewallové, routovací a VPN platformy pfSense (Wikipedie) postavené na FreeBSD. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 14:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.16 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.3. Linux na verzi 6.1.140. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 12:33 | Zajímavý článek

    Člověk odsouzený za obchod s drogami daroval letos ministerstvu spravedlnosti 468 kusů kryptoměny bitcoin, které pak resort v aukcích prodal za skoro miliardu korun. Darováním se zabývá policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Deníku N to potvrdil přímo ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle resortu bylo nicméně vše v souladu s právem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 59
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (56%)
     (31%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 172 hlasů
     Komentářů: 13, poslední 30.5. 12:26
    Rozcestník

    WESTERN DIGITAL My Book World 2TB

    Podpora: kompletní
    Ovladač: dodává výrobce

    Technické parametry

    Externí síťový disk s kapacitou 2 TB (2 x 1 TB) a podporou RAID 0 (2 TB striping) nebo RAID 1 (1 TB mirroring - default). USB 2.0 konektor slouží pouze pro rozšíření diskového úložného prostoru připojením dalšího pevného nebo flash disku.

    Obsahuje 128 MB RAM a pohani jej procesor ARM926EJ-S rev 5 (v5l) s Linuxem (v mem pripade byla pouzita verze jadra 2.6.24.4). Sitovy provoz je zajistovan chipem LSI ET1011C.

    Ackoliv má Gb lan, max. dosažená rychlost uploadu na 100 Mb siti u RAID 1 (mirroring) byla cca 8 MB/s pro NFS a 3,5 MiB/s pro CIFS.

    Administrace přes webové rozhraní - velmi pomale s odezvou nekolika sekund na kliknuti. Lze se prihlasit pomoci ssh a upravovat si system k obrazu svemu.

    Postup zprovoznění pod Linuxem

    Lze připojit přes SMB/CIFS a NFS bez problémů (test na OpenSuSE a Ubuntu).
    mount -t cifs //MyBookWorld/[jmeno adresare] /jmeno/lokalniho/samba/adresare -o username=[jmeno],password=[heslo]
    mount -t nfs MyBookWorld:/nfs/[jmeno adresare] /jmeno/lokalniho/nfs/adresare
    Při konfiguraci jsem zjistil, že službu MioNet nelze vypnout - je opětovně nastartována watchdogem. Nutné opravit monitorovací skript /usr/mionet/monitorCVM.sh (zdroj: mybookworld.wikidot.com).
    # Start of hack to make Mionet obey startup flag
    if [ ! -f "/etc/.mionet_on_startup"  ]; then
     exit 1
    fi
    # End of hack to make Mionet obey startup flag

    Poznámka

    Podporu technologie DLNA pro streamování multimédií (video, hudba, fotografie) do různých podporovaných přístrojů jsem nezkoušel. Taktéž FTP jsem nekonfiguroval.

    Dokument vytvořil: ph0enix, 13.10.2010 11:00 | Poslední úprava: ph0enix, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 1224×

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.