Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | v jádře |
Zastaralý: | ano |
usb 2-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 2 usb 2-1: new device found, idVendor=0553, idProduct=0002 usb 2-1: new device strings: Mfr=0, Product=1, SerialNumber=0 usb 2-1: Product: USB Camera usb 2-1: configuration #1 chosen from 1 choice Linux video capture interface: v2.00 V4L-Driver for Vision CPiA based cameras v1.2.3 Since in-kernel colorspace conversion is not allowed, it is disabled by default now. Users should fix the applications in case they don't work without conversion reenabled by setting the 'colorspace_conv' module parameter to 1 USB driver for Vision CPiA based cameras v1.2.3 USB CPiA camera found videodev: "CPiA Camera" has no release callback. Please fix your driver for proper sysfs support, see http://lwn.net/Articles/36850/ CPiA Version: 1.30 (2.10) CPiA PnP-ID: 0553:0002:0100 VP-Version: 1.0 0100 usbcore: registered new interface driver cpia drivers/media/video/cpia.c:monitor_exposure(2753):Automatically increasing sensor_fps
Plug&Pray
openSUSE 10.3 (Linux 2.6.22.17): Webkamera funguje zcela korektně. Jediným problémem je barevný obraz. V jádře totiž v současnosti už není podpora pro konverzi barevného prostoru, ta je ponechána na userspace. Pokud aplikace převod nezvládá, bude obraz černobílý.
Webka testována v Kopete, které si umí barevný prostor převést. Obraz je tudíž barevný a solidně plynulý.
Barevná konverze v jádře by měla jít opět zapnout parametrem options cpia colorspace_conv=1
do /etc/modprobe.conf
, čehož si sice modul všimne (protože nevypisuje hlášku s informací o tomto parametru), výsledek je ale stále černobílý.
Jinak se zdá být vše v pořádku. Nekvalita obrazu není chyba ale vlastnost
Dokument vytvořil: Jan Grmela, 19.1.2007 17:41 | Poslední úprava: Jan Grmela, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 1084×
Tiskni
Sdílej: