Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
První populární DIY ergonomická klávesnice, vyvinutá a zdokumentovaná v letech 2011-2012 uživatelem Dox s přispěním dalších členů komunity na fóru GeekHack. Původní dokumentace je archivována na stránkách ergodox.io a příslušných repozitářích na GitHubu.
Původní klávesnici prodával MassDrop jako DIY sadu (od roku 2013), poté také MechanicalKeyboards.com, FalbaTech či Profet Keyboards jako DIY sadu, volitelně sestavenou.
Tovární výrobu kompletní klávesnice začala firma ZSA pod označením ErgoDox EZ, ale pouze první revize (2015), která nemá podsvícení ani hotswap sokety, je zcela kompatibilní s původním designem.
Další produkty sice mají stejné fyzické rozložení kláves (ve verzi se 76 klávesami), ale implementace elektroniky se liší: ErgoDone, HotDox, Infinity ErgoDox, pozdější revize ErgoDox EZ,…
Nedostatky původního návrhu (např. problematický blok kláves pro palec) motivoval komunitu k vytvoření mnoha dalších klávesnic, např. Redox (DIY) či Keyboardio Model 01.
Závisí na použitém firmwaru. Zde např. sestavení původního firmwaru (autor Ben Blazak):
$ lsusb Bus 002 Device 006: ID 1d50:6028 OpenMoko, Inc. Teensy 2.0 Development Board [ErgoDox Keyboard]
Původní klávesnice používá řadič Teensy 2.0. Firmware se do něj nahrává nástrojem Teensy Loader, viz instrukce na příslušné stránce. Firmware lze použít různý, nejmodernější je QMK.
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 6.4. 00:12 | Zobrazeno: 146×
Tiskni
Sdílej: