Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Šestice firem označovaných jako „MAMAAN“ – tedy Meta (Facebook, Instagram), Alphabet (Google), Microsoft, Apple, Amazon a Netflix – je zodpovědná za více než padesát procent světového internetového provozu. Dalšími velkými hráči jsou TikTok a Disney+. Společně tak zásadně určují podobu digitálního prostředí, spotřebitelského chování i budoucích trendů v oblasti technologií. I přesto, že se podíl těchto gigantů od roku 2023 o něco snížil, jejich dominantní postavení zvyšuje volání po regulaci.
bezdrátová myš z roku 2006, klon Logitech MX500
apt-get install hotplug
modprobe usbcore modprobe usbhid modprobe usbmouse modprobe mousedev modprobe uhci-hcd /etc/init.d/mountvirtfs
Použijeme USB-PS/2 redukci a zapojíme jako normální PS/2 myšku. (Ještě jsem to nezkoušel.)
Myška silně vzdoruje, a v XFree 4.x odmítá namapovat tlačítka 6 7 8 9 10.
Jinak vhodnou změnou "protokolu" by se snad dala ostatní tlačítka rozchodit... Pokud se mi to někdy povede, tak to sem pastnu.
Ovládání ostatních tlačítek jde jen přez IMWheel, ale jelikož jsem rozchodil jen dvě přídavná tlačítka, a to ještě dost divně, tak...
Jinak má velmi příjemný povrch, a tvar. Baterky se vymněnují zhruba co týden (ale to je myška "pořád" zapnutá).
Baterky se z nabíječky (aneb vysílače) nemusejí vyndávat, a proto jsou vždy připraveny k použití. To je obrovská výhoda oproti stojánkovým myším, kdy například uprostřed hry musíte dát myšku do nabíječky, a zdlouhavě čekat než se zregeneruje.
Jediné co asi trochu zamrzí je dosah, který je opravdu jen jeden metr.
Dokument vytvořil: javes, 11.8.2004 16:08 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 26.11.2023 19:51 | Historie změn | Zobrazeno: 1402×
Tiskni
Sdílej: