SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | v X Window serveru |
[smajchl@smajlik ~]$ hidd --show 00:1D:4F:4F:E3:2C Apple Computer, Inc. Mighty Mouse [05ac:030c] connected
hidd --connect 00:1D:4F:4F:E3:2CTo mi ale nefungovalo, zkusil jsem kdebluetooth, tam v
Nastavení -> Input
devices jsem kliknul na myš a dal connect, ono se mě to zeptalo na PIN, dal jsem 0000 a připojila se, od té doby se dá připojit i pomocí hidd --connect
Po připojení už jenom nastavit xorg.conf
ection "InputDevice" Identifier "Mighty Mouse" Driver "evdev" Option "SendCoreEvents" "true" Option "Device" "/dev/input/event2" Option "Name" "Apple Computer, Inc. Mighty Mouse" Option "HWHEELRelativeAxisButtons" "7 6" Option "Buttons" "8" EndSectionTakhle mi funguje i scrolování do stran, ale zase blbne označování textu, které se starým nastavením fungovalo (tlačítka myši se chovají jako tlačítka klávesnice - při delším držení se event stisknutí opakuje, proto se nedá označit text), nechce se mi to řešit, myš mám jen půjčenou, abych si jí vyzkoušel. Chyba bude asi v nastavení, protože co jsem prolejzal fóra, tak to lidem funguje a jsou spokojeni. Staré nastavení (Původně pro USB myš) vypadá takto, ale nefunguje s ním scrolování do stran
Section "InputDevice" Identifier "Configured Mouse" Driver "mouse" Option "SendCoreEvents" "true" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "Protocol" "imps/2" Option "Emulate3Buttons" "false" Option "ZAxisMapping" "4 5" # Option "Sensitivity" "0.4" EndSection
Dokument vytvořil: Smajchl, 24.2.2008 23:34 | Poslední úprava: Smajchl, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 826×
Tiskni
Sdílej: