Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Podpora: | částečná |
$ lsusb Bus 007 Device 003: ID 046d:c246 Logitech, Inc.
$ xinput list | grep G300 ⎜ ↳ Logitech Gaming Mouse G300 id=15 [slave pointer (2)] ↳ Logitech Gaming Mouse G300 id=16 [slave keyboard (3)]
V novějších distribucích (od Kubuntu 12.04 dále) se myš chová správně bez jakékoliv konfigurace.
Profily jde do myši nahrát pouze pomocí aplikace pro MS Windows, v ní jde pro každý profil nastavit barvu diody, až pět kroků dpi, přiřazení tlačítek pro levou/pravou ruku a konečně funkčnost extra tlačítek (G) — můžou to být akce myši (kliknutí některým tlačítkem, změna profilu nebo DPI) nebo klávesové zkratky. Výchozí nastavení následuje:
Myš se hlásí po připojení jako myš i klávesnice současně (viz výstup xinput list | grep G300
výše). V starších distribucích jako Kubuntu 11.10 se chovala podivně — viz již opravenou chybu ve Fedoře. Jedním z možných dočasných řešení bylo deaktivování funkčnosti jako klávesnice, čímž sice přestala fungovat některá extra tlačítka, ovšem základní funkčnost byla bezproblémová — viz Arch Wiki.
Myš je úzká, tři prsty se nahoru ani náhodou nevejdou bez nechtěných stisků postranních tlačítek. Nemusí tedy sednout každému. Může se stát, že kolečko začne časem vrzat. Senzor je mimo střed. Celkově nedoporučuju.
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 11.2.2012 19:41 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 10.4.2014 00:41 | Historie změn | Zobrazeno: 872×
Tiskni
Sdílej: