Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
trackball ovládaný palcem (pravé ruky)
přijímač Logitech Unifying
$ lsusb Bus 003 Device 060: ID 046d:c52b Logitech, Inc. Unifying Receiver
$ xinput ⎡ Virtual core pointer id=2 [master pointer (3)] ⎜ ↳ MX Ergo Mouse id=21 [slave pointer (2)] ⎣ Virtual core keyboard id=3 [master keyboard (2)] ↳ Logitech MX Ergo id=19 [slave keyboard (3)]
Připojit a používat.
K párování s přijímačem Logitech Unifying slouží např. Solaar.
V novější verzi (asi 1.06) Solaar začala být podporována detailní nastavení: rozlišení senzoru, nastavení tlačítek včetně gest atp.
Ke spárování přes Bluetooth lze použít obecný software obsluhující BT; na straně trackballu je nutné být ve správném režimu, přepíná se tlačítkem za kolečkem, a pak toto tlačítko podržet 3 s, až začne blikat sousední dioda.
Logitech poskytuje proprietární software (nazvaný Options) pro MS Windows a Apple macOS. Oproti staršímu Logitech SetPoint je výrazně omezený. Nabízené funkce zahrnují
Kvalitativně obrovský krok vpřed oproti M570, ale ten byl také aktualizován v podobě M575. Původní cena €99 je velmi vysoká (zpracováním srovnatelné myši Logitech stojí polovinu).
Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 3.1.2019 14:09 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 17.10.2021 11:13 | Historie změn | Zobrazeno: 976×
Tiskni
Sdílej: