Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Podpora: | kompletní |
Ovladač: | v jádře |
základní vlastnosti -rozměry: 122 x 88 x 49 mm (d,š,v) -maximální dosah: až 10 m -hmotnost bez baterií: cca 128 g -hmotnost s bateriemi: cca 153 g senzor - typ: laserový - rozlišení: 400 až 1600 DPI (manuální nastavení) tlačítka - celkový počet: 10 - hřbet: 6 - boční: 2 - speciální: 1x on-the-fly změna DPI, 1x tlačítko pro změnu módu skrolovacího kolečka, 1x On/Off tlačítko - skrolovací tlačítko: ano, 4-směrné, středové tlačítko Další vlastnosti - SmartShift: možno přepínat mezi dvěma nezávislými módy - volné skrolovaní (FreeSpin) a klasické herní (MicroGear) - tlačítko pro přepínání DPI slouží k on-the-fly změně rozlišení senzoru, uložení nastavení do interní paměti myšiRozdíl mezi modelem MX1100 a MX1100R je pouze v tom, že druhý jmenovaný obsahuje jen jednu baterii (místo dvou; dobíjecí akumulátor je v balení) a je možné ji dobíjet dodaným kabelem z USB/elektrické sítě.
Dokument vytvořil: Tomáš Heger (geckon), 29.7.2009 13:39 | Poslední úprava: Tomáš Heger (geckon), 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 890×
Tiskni
Sdílej: