Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | v jádře |
Adresa ovladače: | http://www.avasys.jp/english/linux_e/dl_laser.html |
rozhranní
Stáhnout ovladače od výrobce pro CUPSy, nejlépe zdrojové kódy, zkompilovat a nainstalovat (pod rootem). Pak po reastartu CUPSů se ovladač dá normálně navolit. Ostatní se volí stejně jako u jakékoliv jiné tiskárny. Tisk je možný přes USB, nebo přes síťové rozhranní několika protokoly, v Linuxu asi nejlépe použít IPP, nebo LPD.
Scanner nejlépe používat přes XSane, ovladač opět nutno stáhnout od Avasys, pak nainstalovat ... přesný postup si už nepamatuju. Doplním možná později. Narozdíl od tiskárny je podporováno scanování pouze přes USB.
Výborné výsledky, barevný tisk se hodí i na náhledy fotek, dithering je v tisku nalezitelný, ale minimálně. Na kancelářskou grafiku excelentní.Scanner je přiměřeně rychlý. Použití jako fax je taky možné, nastavení lehce nepřehledné, ale provoz bezproblémový.
Relativně drahý spotřební materiál, ale ve srovnání s ostatními barevnými lasery své doby patří spíš k levnějším.
Tiskárna odmítá tisknout, když jí dojde toner, resp. když usoudí, že došel. Nestalo se, aby v tisku byly chyby díky nedostatku toneru jak je běžné např. u tiskáren Samsung, HP ... totéž u ostatních spotřebovávaných částí. Někdy hlásí nedostatek toneru dlouho dopředu a hlásí ho dlouho (měsíc a tisíc stran), jindy hlásila nedostatek toneru jen jeden den (a asi 200 stránek).
Tiskárna je shodná s modelem EPSON AcuLaser C1100, u kterého chybí scanner, fax a duplex.
Dokument vytvořil: Pavel Čejka, 6.6.2007 22:36 | Poslední úprava: Pavel Čejka, 27.2.2011 15:08 | Historie změn | Zobrazeno: 849×
Tiskni
Sdílej: