Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | dodává někdo jiný |
Zastaralý: | ano |
Po stránce desingu na mě půsebí docela laciným dojmem, to asi ta cena(1600Kc).
Tiskárna by podle výrobce měla zvládat jazyk (HP) PCL level 3.
výpis z programu usbview
DESKJET 656C Manufacturer: HEWLETT-PACKARD Serial Number: TH21N1505D Speed: 12Mb/s (full) USB Version: 1.10 Device Class: 00(>ifc ) Device Subclass: 00 Device Protocol: 00 Maximum Default Endpoint Size: 8 Number of Configurations: 1 Vendor Id: 03f0 Product Id: 2304 Revision Number: 1.10Config Number: 1 Number of Interfaces: 1 Attributes: c0 MaxPower Needed: 2mA
Interface Number: 0 Name: usblp Alternate Number: 0 Class: 07(print) Sub Class: 1 Protocol: 1 Number of Endpoints: 2
Endpoint Address: 81 Direction: in Attribute: 2 Type: Bulk Max Packet Size: 64 Interval: 0ms
Endpoint Address: 02 Direction: out Attribute: 2 Type: Bulk Max Packet Size: 64 Interval: 0ms
Interface Number: 0 Name: usblp Alternate Number: 1 Class: 07(print) Sub Class: 1 Protocol: 2 Number of Endpoints: 2
Endpoint Address: 01 Direction: out Attribute: 2 Type: Bulk Max Packet Size: 64 Interval: 0ms
Endpoint Address: 82 Direction: in Attribute: 2 Type: Bulk Max Packet Size: 64 Interval: 0ms
V RH7.3 s distribučním jádrem stačilo zasunout usb kabel a nastvit tiskárnu jako zařízení na /dev/usb/lp0. Ovladače k tiskárně jsou přímo v ditribuci, ale já používám ovladač k HP DJ695C gimp-print a LPRng - u 695c ovladače je víc voleb vztahujících se ke kvalitě tisku.
Já (Václav Radoměřský) jsem tiskárnu zprovoznil velmi jednodušše pomocí systému CUPS. Najdete ho v každé modení distribuci GNU/Linuxu. Stručně vám popíšu způsob rozchození tiskárny.
Nejprve zaveďte jaderný modul usblp (modprobe usblp
). Poté musíte spustit tiskový server (démon), příklad:
/usr/sbin/cupsd
Poté se musíte připojit k rozhraní CUPS, zadejte (jako root) ve svém oblíbeném webovém prohlížeči adresu http://localhost:631
. Tím spustíte konfiguraci systému CUPS. Zbytek je už tak triviální, že ho nebudu popisovat.
Dokument vytvořil: Zdeněk Burda, 2.8.2002 23:17 | Poslední úprava: Begleiter, 27.2.2011 15:08 | Historie změn | Zobrazeno: 3164×
Tiskni
Sdílej: