Fedora Magazine představil projekt Fedora Kinoite aneb Fedoru Silverblue s prostředím KDE Plasma. Fedora Silverblue je neměnný systém s atomickými aktualizacemi, tj. základní systém je distribuován jako celek, s prostředím GNOME.
Projekty Elasticsearch a Kibana, doposud distribuované pod licencí Apache 2.0, přejdou na duální licencování pod Server-Side Public License (původně používanou pro MongoDB a neschválenou jako open-source organizací OSI) a vlastní source-available licencí. Změna vejde v platnost počínaje vydáním 7.11.
Na Humble Bundle lze do neděle 17. ledna do 19:00 získat zdarma počítačovou hru Bomber Crew (YouTube, Wikipedie) běžící také v Linuxu.
Minimalistická linuxová distribuce Alpine byla vydána v nové stabilní řadě 3.13. Novinkou jsou např. oficiální obrazy v cloudu (AWS EC2), vylepšené síťové nástroje nebo podpora PHP 8.0.
Uživatelé Admineru verze 3.7.1 a starších mohli být 29. a 30. prosince napadeni. Útočníkovi se podařilo do souboru jush.js, který se do této verze ještě stahoval z adminer.org, vložit kód, který mu odesílal přihlašovací údaje. Pokud jste v tomto čase tuto více než 7 let starou verzi Admineru používali, tak změňte hesla databází, ke kterým jste se přihlašovali. Novější verze ovlivněné nejsou.
Ernie Smith píše o historii populárních routerů Linksys WRT54G, jejichž software byl založený na Linuxu, a proto posléze díky GNU GPL uvolněn jako open source, což vedlo k vývoji alternativního softwaru jako DD-WRT či OpenWrt a řadě dalších využití.
Po roce vývoje od vydání verze 5.0 a více než 8 300 změnách byla vydána nová stabilní verze 6.0 softwaru, který vytváří aplikační rozhraní umožňující chod aplikací pro Microsoft Windows také pod GNU/Linuxem, Wine (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit core moduly ve formátu PE, Vulkan backend pro WineD3D, podporu DirectShow a Media Foundation nebo redesign textové konzole. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Guido Günther z Purism napsal článek Phosh Overview o uživatelském prostředí pro mobilní systémy Phosh. Přehledově popisuje co jednotlivé komponenty dělají a jak jsou propojeny.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.5 a následně 1.9.5p1. Řešeny jsou mimo jiné dvě bezpečnostní chyby (CVE-2021-23239 a CVE-2021-23240).
Byl spuštěn proces zmrazování Debianu 11 s kódovým jménem Bullseye.
Jörg Schilling připravil balík aplikací cdrtools (cdrecord, mkisofs atd.), který dlouho poskytoval jedinou možnost, jak vypalovat na unixových systémech. Kvůli způsobu obsluhy ATAPI/SCSI rozhraní se dostal do sporů s vývojáři Linuxu.
Jörg také pracoval na systému Solaris a podílel se na projektu OpenSolaris. Mimo jiné vytvořil první svobodnou implementaci programu tar. V současné době spravuje projekt pro hostování svobodného softwaru BerliOS, jeho zaměstnavatelem je Fraunhofer Institute for Open Communication Systems (FOKUS) v Berlíně.
Datum narození: | 1956 |
Web: | http://cdrecord.berlios.de/private/index.html |
Zdroj zatím nebyl načten, je prázdný nebo obsahuje chybu.
Dokument vytvořil: Robert Krátký, 29.12.2008 13:11 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 26.1.2009 17:27 | Historie změn | Zobrazeno: 2298×
Další osobnosti: Rusty Russell - Aaron Seigo - Mark Shuttleworth - Jörg Schilling - Jane Silber - Richard Stallman - Jakub Steiner
Filtr: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Tiskni
Sdílej: