Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pokud jste Zabanuch, přihlaste se a bude vám zobrazena vaše domovská stránka.
Přezdívka: Zabanuch
O mně:
Jsem zatím nováček z těch nejnovějších. Instalační CDčka snad ještě nestihli vychladnout od mé první instalace Linuxu v životě a řekněme, ač protřelý a zkušený uživatel celé řady systémů Windows musím konstatovat, že mé těžce nabité dlouholeté zkušenosti s nimi jsou mi tu ... no ... , pravděpodobně si většina z vás dokáže představit k čemu.
Jako první mi známý poradil tyto stránky. "Tady se dočteš všechno ...". Dobře, hned jakmile jsem zjistil nějaký problém, nejasnost, s důvěrou jsem se obrátil na tento server. Bohužel, postupem času zjištuji že ani tenhle nabušený server mi moc nepomůže, protože drtivá většina příspěvků a odpovědí vyžaduje aspoň základní znalosti těhle systémů a velmi často se stává, že se tu každý na něco odvolává. "Podívej se do logu", "jaký máš nastavení konfiguráku", "já používám tohle, tamto mi nevyhovuje" a chudáček novopečenáček Linuxáček lítá od příspěvku ke slovníku a pak už jen ve slovníku a ve slovníku a ve slovníku ... aby po nějaké době zjistil, 1.) že v tom má totální guláš, 2.) a nepamatuje si ani proč sakra do toho slovníku původně lezl. Achjo
Rok narození: 1970
Kraj: Liberecky
Země: ČR
Linux používám od roku: Ještě mi nevychladlo moje první instalační DVD
Patička: Mandriva 2006 Proč dělat vše jednoduše, když to jde složitě....
Datum registrace: 15. 5. 2006