T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Pokud jste Stanislav Puffler, DiS., přihlaste se a bude vám zobrazena vaše domovská stránka.
Přezdívka: Open Mage
Moje domovská stránka: http://www.openmage.cz
O mně:
K Linuxu jsem se dostal díky svému prvnímu zaměstnání v IT divizi Raiffeisenbank a.s. - kde jsem pracoval mimo jiné na postu Internet Banking Systems HELPDESK SPECIALIST. Po migraci systému na verzi 3.2, která již byla otevřená unixovém světu jsem zpracoval několik tutoriálů na provoz IB na platformě GNU/Linux.
Od počátku roku 2004 jsem pracoval ve společnosti Eficia Praha spol. s r.o., kde jsem působil jako IT specialista a měl možnost plně samostatně delegovat řešení v oblasti informačních technologií, tudíž i pravomoc nasazovat GNU/Linux tam, kam patří. Společnost působí v oblasti telemarketingu a komunikace, operační systémy unixového typu jsem nasadil na mnoha klíčových systémech.
V průbehu roku 2005 jsem úspěšně zmigroval informační systém společnosti Eficia Praha ze stávajícího MS Access na otevřené, robustní, škálovatelné, rychlé, bezpečné a levné řešení LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP). Řešení přineslo oproti předchozímu společnosti spousty výhod - namátkou je integrace s intranetem, možnost propojení aplikací s funkcionalitou a daty dostupnými na internetu, snadná integrace marketingových aktivit typu emailingu, sms, faxu ...
Od konce roku 2006 jsem pracoval v GE Money Bank na pozici IT Technical Specialist v divizi IT Service Delivery a teamu NETWORKING AND COMMUNICATIONS. Oblastí mého zaměření jsou nadále telefonní technologie jako - PBX, linuxové komunikační servery, CTI aplikace, aplikační servery pro call centra apod.
Od roku 2008 jsem byl až donedávna zaměstnán jako Java/PHP vývojář a web designer ve Webfarm s.r.o. Podílím se na vývoji portálů cars.cz a automix.cz. Nyní jsem krátce na pozici PHP programátora v ústecké firmě Virtua.cz
Býval jsem dlouho řádným členem sdružení CZLUG a od té doby se snažím propagovat Free Software a Open Source, zejména pak operační systém GNU/Linux - ne z povinnosti, nýbrž z plné důvery. Doma na desktopu používám již třetím rokem distribuci Mandriva (Mandrake), v práci na serverech pak Debian a Fedora Core. Zajímám se o databáze, internet, sítě a programování. Ve volném čase se věnuji hudbě (komponování, hra na bicí a klavír).
Rok narození: 1979
Bydliště: Lom
Kraj: Most
Země: Česká republika
Linux používám od roku: 2002
Patička: Stanislav Puffler, DiS. specialista na internet marketing a ecommerce www.openmage.cz tel. 773 565 747
Datum registrace: starší než 12. 7. 2003
Skóre: 24