Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Nekdo me upozornil na SQL injection flaw in the php coding.
Muzete me navest jak se proti tomu branit.
Diky
Takze jestli jsem spravne rozumel, tak chyba je v programovani?
Web je od firmy, takze se obratit na ni?
Webhosting si delam sam.
Jakym zpusobem si to muzu sam prekontrolovat?
Prominte jsem v tomto nezkuseny. Takze jeste dotaz.
Cim myslite aplikaci? Je tedy dira v nastaveni MYSQL nebo dira v programingu webu?
Potreboval bych nejake doporuceni co delat, abych tomu zamezil.
ibase_query($conn, 'update TBL set COL=? where ID=?', $val, $id);nebo
$qry = ibase_prepare($conn, 'insert into TBL(COL) values (?)'); for ($i=1; $i<=100; i++) ibase_execute($qry, $i); ibase_unprepare($qry);Když si na to zvyknete, je to podstatně praktičtější a SQL injection nehrozí - dokud nezačnete vkládat data od klienta do dotazu, což ale v naprosté většině případů není potřeba.
$query = "SELECT * FROM users WHERE username='$_REQUEST[username]' AND password='$_REQUEST[password]'";do password jsem dal: ' OR 'a'='a a funguje to, ale jak zjistim data z tabulky?
$query = "SELECT * FROM users WHERE username='$_REQUEST[username]' AND password='$_REQUEST[password]'";
function myentities($text) { $bad=array('&','"',"'"); $good=array('&','"','''); $text=str_replace($bad,$good,$text); return $text; } function mysprintf($format) { $args = func_get_args(); unset($args[0]); foreach($args as $id => $v){ $args[$id]=myentities($v); } return vsprintf($format,$args); }a volanie SQL nasledovne:
$prikaz=mysprintf("SELECT * FROM login WHERE login='%s' AND pass=SHA1('%s');",$_POST['login'],$_POST['pass']); $q=mysql_query($prikaz);Vo funkcii myentities mam casto este dalsie znaky, ktore potrebujem pri nacitani konvertovat. Kedze som C-ckar, stale pouzivam konstrukcie s sprintf, takze je to pre mna minimalna zmena a uplne mi to vyhovuje.
Tiskni
Sdílej: