Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Chtěl bych se zeptat na vliv úspořádání indexů.
Mám tabulku (2,2 mil záznamů) kde jsou sloupce kraj, orp, obec (INT) pomocí kterých se třídí jakési hlavní vypisování při procházení strukturou. Umístil jsem nad tyto sloupce indexy, čím se výrazně zrychlilo vypisování s ohledem na počet záznamů - úroveň kraj to samozřejmě prohledává nejdéle.
Můj dotaz však směřuje k tomu jestli je výhodnější a rychlejší když přidám index s názve radit nad sloupce kraj, orp, obec nebo když udělám tři indexy. Samostatně každý index na každý z těchto sloupců zvlášť.
CREATE TABLE
, ktorym je tabulka vytvorena a hlavne nam ukaz presny prikaz SELECT
, ktory sa snazis optimalizovat.
pripada mi to plus minus dost stejne..
SELECT nazev, ulice, obec, psc, orp FROM table WHERE kraj=3 // prvni uroven
SELECT nazev, ulice, obec, psc, orp FROM table WHERE kraj=3 AND orp=58 // druha uroven
SELECT nazev, ulice, obec, psc, orp FROM table WHERE kraj=3 AND orp=58 AND obec=6168 // treti uroven
druha a treti jsou bleskove.. v te prvni je výsledkem dotazu více jak 100 tisíc záznamů až 400 tisíc.
CREATE TABLE `firmy_zaklad` ( `ico` int(8) unsigned zerofill NOT NULL, `heslo` varchar(255) collate utf8_czech_ci NOT NULL, `nazev` varchar(255) collate utf8_czech_ci NOT NULL, `obor` int(11) NOT NULL, `kraj` int(11) NOT NULL, `orp` int(11) NOT NULL, `obec` int(11) NOT NULL, `castobce` varchar(40) collate utf8_czech_ci NOT NULL, `ulice` varchar(255) collate utf8_czech_ci NOT NULL, `psc` int(11) NOT NULL, PRIMARY KEY (`ico`), KEY `kraj` (`kraj`), KEY `orp` (`orp`), KEY `obec` (`obec`) ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_czech_ci;
sorry je tam jeste ORDER BY nazev LIMIT 0,30
vzdy je žádán jen jeden select podle toho v jake je to urovni, napred jdes do urovne kraj, vola se prvni select pak vyberes kliknutim ORP a vola si jiny select a pak ten treti..
ten dotaz je stejně dlouhý když ho spustím ve finalni aplikaci i když ho spustím v phpmyadminu, ale to je asi totéž., takže nevím jak bych měl poznat jestli je pomalý již při tom selektování
je tam jeste ORDER BY nazev LIMIT 0,30A to sa Ti zda ako nepodstatny detail? Ten prvy select trva dlho, lebo je potrebne tu hromadu zaznamov zotriedit. Pre prvy select odporucam index(kraj,nazev): podla polozky kraj sa bude vyhladavat, a vsetky najdene polozky budu v indexe usporiadane podla nazvu. Takze databaze staci, ze podla prvej urovne indexu najde spravny kraj a potom preiteruje cez vsetky najdene polozky, pretoze vie, ze ich ma zoradene podla nazvu, kedze su podla nazvu indexovane. Ak teda MySQL ma dostatok inteligencie na taketo pouzitie indexu; ale skor typujem ze ano.
Tiskni
Sdílej: