Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Zdar ;) mám dva servery, ma jednom mi ted beží jeden web. A teď bych potřeboval přesunout celou databazi na druhý server (to este zvládnu) a na prvním serveru si nějak zaznamenat veškeré dotazy např za posledních 5 minut a pak je na druhém serveru spouštet. A nebo navrhněte jiný spůsob ověření který ze serverů je pro danou databázi výkonnější. Děkuju za jakou koliv radu ;)
Zaznamenat SQL dotazy a pak jimi stroje otestovat by možná mohlo být řešením. Jak takový log vytvořit je v dokumentaci.
Osobně si myslím, že pokud ta databáze má sloužit pro web, bude lepší ji testovat právě tím webem - nakonfigurovat ho na testovanou databázi a generovat (nebo přehrávat zaznamenané) na něj přístupy. Třeba paralelní operace se tak otestují lépe než přehráváním jediného logu jediným klientem.
Asi je ten web hodně navštěvovaný, když pro něj máte vyhrazeny dva servery a potřebujete vyšší výkon databáze - gratuluji Možná by pomohla i nějaká optimalizace SQL dotazů nebo kešování.
Hele s testovani pres web je to super napad ;) sem s linuxem celkem zacatecnik :( nemoh by si doporucit neco cim by se to dalo provist? a jestly by to slo trochu podrobnejs :) vazne umim celkem velky hov** :D vym ze chci moc :) ale vazne by to moc pomohlo ;) dik
Vým, že nic nevým....
Lenine, probuď se, Lenin04 se zbláznil....
jmeter
Tiskni
Sdílej: