Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Zdar ;) mám dva servery, ma jednom mi ted beží jeden web. A teď bych potřeboval přesunout celou databazi na druhý server (to este zvládnu) a na prvním serveru si nějak zaznamenat veškeré dotazy např za posledních 5 minut a pak je na druhém serveru spouštet. A nebo navrhněte jiný spůsob ověření který ze serverů je pro danou databázi výkonnější. Děkuju za jakou koliv radu ;)
Zaznamenat SQL dotazy a pak jimi stroje otestovat by možná mohlo být řešením. Jak takový log vytvořit je v dokumentaci.
Osobně si myslím, že pokud ta databáze má sloužit pro web, bude lepší ji testovat právě tím webem - nakonfigurovat ho na testovanou databázi a generovat (nebo přehrávat zaznamenané) na něj přístupy. Třeba paralelní operace se tak otestují lépe než přehráváním jediného logu jediným klientem.
Asi je ten web hodně navštěvovaný, když pro něj máte vyhrazeny dva servery a potřebujete vyšší výkon databáze - gratuluji Možná by pomohla i nějaká optimalizace SQL dotazů nebo kešování.
Hele s testovani pres web je to super napad ;) sem s linuxem celkem zacatecnik :( nemoh by si doporucit neco cim by se to dalo provist? a jestly by to slo trochu podrobnejs :) vazne umim celkem velky hov** :D vym ze chci moc :) ale vazne by to moc pomohlo ;) dik
Vým, že nic nevým....
Lenine, probuď se, Lenin04 se zbláznil....
jmeter
Tiskni
Sdílej: