Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Zdravim,
mam davku, ktera importuje data (4 sloupce cisel) do tabulky pomoci load data infile
prvni dva sloupce jsou nastaveny jako primarni klic, mimo jine i proto ze neni dovoleno aby bylo vice radku se stejnymi cisly v techto sloupcich.
Takze pokud jsou v soboru duplicitni radky import do tabulky neprobehne a posle se email.
Bohuzel ale tezko se zjistuje kde je chyba,
Dotaz, je mozne aby chyba vratila i duplicitni radky na kterych chyba vznikla ? Kvuli snadnemu a rychlemu zjisteni kde je problem .
Dekuji
sort -u
?
No, já toto řeším takto:
_ex
_ex
tabulky)_ex
tabulky do cílové tabulky (s případnou modifikací)MERGE
dat z _ex
tabulky do cílové (mělo by jít vyřešit příkazy UPDATE
a INSERT
na databázích, které nemají obdobu Oraclího MERGE
)V případě, že kterýkoli krok selže, celý proces končí s chybou.
Mám na to hotový nástroj (run-time). Jen stačí založit tabulky, vyplnit Control File pro SQL*Loader a jeden nebo dva SQL skripty.
Vypadá to zdlouhavě a nevýhodně, ale je to nejrychlejší a nejbezpečnější cesta. Navíc — data jsou v databázi (v _ex
tabulce), takže se dají lépe dohledat případné problémy; zvláště oproti datům, které již v databázi jsou.
Pak mám ještě další nástroj, který výše uvedený postup řeší mnohem lépe, ale ten je napsaný v Javě a konfiguruje se v XML, což může být pro zdejší C vs. C++ Performance Gurus nepřekonatelný problém.
Výhoda obou nástrojů (a přístupů) je, že se v log souborech objeví (v případě chyby) konkrétní hodnoty, popis business požadavku, který byl porušen (a v případě Javího řešení — i číslo řádky ve vstupním souboru — lze též ošetřit SQL*Loaderem, ale za cenu drobné obfuskace). Takže support team má život o trošku jednodušší.
Tiskni
Sdílej: