Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Zdravim,
mam davku, ktera importuje data (4 sloupce cisel) do tabulky pomoci load data infile
prvni dva sloupce jsou nastaveny jako primarni klic, mimo jine i proto ze neni dovoleno aby bylo vice radku se stejnymi cisly v techto sloupcich.
Takze pokud jsou v soboru duplicitni radky import do tabulky neprobehne a posle se email.
Bohuzel ale tezko se zjistuje kde je chyba,
Dotaz, je mozne aby chyba vratila i duplicitni radky na kterych chyba vznikla ? Kvuli snadnemu a rychlemu zjisteni kde je problem .
Dekuji
sort -u
?
No, já toto řeším takto:
_ex
_ex
tabulky)_ex
tabulky do cílové tabulky (s případnou modifikací)MERGE
dat z _ex
tabulky do cílové (mělo by jít vyřešit příkazy UPDATE
a INSERT
na databázích, které nemají obdobu Oraclího MERGE
)V případě, že kterýkoli krok selže, celý proces končí s chybou.
Mám na to hotový nástroj (run-time). Jen stačí založit tabulky, vyplnit Control File pro SQL*Loader a jeden nebo dva SQL skripty.
Vypadá to zdlouhavě a nevýhodně, ale je to nejrychlejší a nejbezpečnější cesta. Navíc — data jsou v databázi (v _ex
tabulce), takže se dají lépe dohledat případné problémy; zvláště oproti datům, které již v databázi jsou.
Pak mám ještě další nástroj, který výše uvedený postup řeší mnohem lépe, ale ten je napsaný v Javě a konfiguruje se v XML, což může být pro zdejší C vs. C++ Performance Gurus nepřekonatelný problém.
Výhoda obou nástrojů (a přístupů) je, že se v log souborech objeví (v případě chyby) konkrétní hodnoty, popis business požadavku, který byl porušen (a v případě Javího řešení — i číslo řádky ve vstupním souboru — lze též ošetřit SQL*Loaderem, ale za cenu drobné obfuskace). Takže support team má život o trošku jednodušší.
Tiskni
Sdílej: