42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Zdravím, mám takový začátečnický dotaz. Máme navrženou databázi (vytvořené tabulky naplněné daty) v MySQL. Nyní bychom rádi do jedné tabulky databáze vkládali (příslušné položce tabulky) i soubory (přes atributy FILE_ID či URI). Tyto soubory bysme chtěli uchovávat mimo databázi někde na filesystemu. Problém je v tom, že nevíme, jak toto realizovat. Co vše musíme udělat pro to, aby šli soubory vkládat a získavát? Chceme mít rozhraní v Javě na PC (např. notebook), které do příslušné položky tabulky v databázi udělá záznam o souboru (např. URI) a zároveň tento soubor uloží na filesystem (např. na jiný server než běží samotná databáze). Z tohoto rozhraní by mělo jít zároveň tento soubor získat. Databáze MySQL beží na linuxovén serveru.
Díky za každou radu či příklad.
Martin
Ano, tak nějak. Těch nevýhod je si myslím víc, než při ukládání souborů přímo do BLOBu v databázi.
Hodně se mluví o zpomalení databáze při použití BLOBů. Nevím, jak to má MySQL, ale tato hlavní nevýhoda se dá eliminovat použitím jedné tabulky pro informace o souboru (z této tabulky se bude vyhledávat, bude možné ji JOINovat jinam) a druhé tabulky se samotným BLOBem, s vazbou 1:1 na první tabulku, do které se sáhne teprve při potřebě se souborem pracovat.
Trochu by pomohlo vědět, o jaké soubory se jedná. Můj přístup se bude hodit při databázi zaměstnanců na uložení JPEG. Určitě se nebude hodit na databázi filmů, kde se bude ukládat DVD.ISO.
Hmm, ja delal mereni Oracle vs. JFS na AIXu a od 10^4 souboru v jednom adresari vedl Oracle. NFS poskytovalo nekonzistentni udaje, a kdyz jsem namontoval filesystemy s parametrem noac, tak bylo NFS nepouzitelny.
Njn, od nekolika stovek zaznamu se oplati udelat hierarchie treba 12/34/56.jpg. Takto narves milion souboru do struktury pricemz tam jevzdy max 100 souboru/adresaru v adresari a dvoji traverzace nestoji skoro nic.
Tiskni
Sdílej: