Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Zdravím,
přemýšlím jak udělat logování měněných dat v MySQL databázi do tabulky ve tvaru: uživatel, datum, čas, ...., měněný sloupec, stará, nová hodnota
Zkoušel jsem to přes trigery, což je velmi v poho, ale nemůžu najít jestli si vůbec MySQL server někde ukládá seznam polí které v dotazu mění, popř např prováděný sql příkaz.
Logování do souborů je sice účinné, ale pro mě nepraktické, většinou jsou to tuny dat, kde je 99% balastu.
Nevíte někdo jak na to?
provadeny sql prikazy si mozete logovat zapnutim all queries logu. v konfiguraku staci zadat k nemu cestu:
log=/path/to/all_queries.log
bude potom treba restartnut server. okrem ineho to bude mat za nasledok aj jeho spomalenie.
inak to asi pojde iba cez trigery.
MySQL si uklada dotazy meniace alebo potencionalne meniace data do binary logov. tie ale asi nebudu pre vas to prave :(
Přesně,
o logování všech dotazů do souboru vím, akorát že mě jde pouze o dotazy měnící data a to ještě nad některými tabulkami. V databázi existují tabulky do nichž zapisuje nagios, cacti atd, nad nimiž je dosti rušný provoz a logy z nich nepotřebuji. Pokud by existovala proměnná serveru myql, která by byla přístupná z triggeru a obsahovala např. prováděný sql příkaz (něco jako např. tabulky old a new), byl by problém vyřešen.
Tiskni
Sdílej: