Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ahoj, mam takyto problem, mam v tabulke vela stlpcov, ktore vsetky vytiahnem do deklarovaneho kurzora mysql: DECLARE cur1 CURSOR FOR SELECT * FROM table1 WHERE id = NEW.id;
Nasledne potrebujem vziat tieto hodnoty a prekopirovat ich do tabulky table1_zaloha co je zaloha tabulky table1 okrem id. Problem je vtom, ze tych stlpcov je velmi vela a pride mi nezmyslene, deklarovat premenu pre kazdy stlpec zvlast a potom to z kurzora nakopirovat do tychto premennych a opat insertnut do tabulky table1_zaloha. Nejde to nieak jednoduchsie, bez deklaracie tych premennych?
A preco to preboha robis takto obtiazne cez cursor?
INSERT INTO zaloha
SELECT * FROM table1 WHERE id = NEW.id;
Taktio by ti to nestacilo?
Ale tych zaznamou tam moze byt viac, id v tomto pripade nie je unikatne.
Co to ma s tym spolocne ci ich je viac alebo nie? Insertne ich tolko kolko ich vyselektujes.
Ak tam mas v zalohe iny primary index ako v originale tak tie stlpce budes musit vymenovat asi takto
Insert Into zaloha (stlpec1,stlpec2,stlpec3)
Select stlpec1,stlpec2,stlpec3 FROM table1 WHERE id = NEW.id;
Ale bude to robit v jednom kroku a neporovnatelne rychlejsie ako kurzorom.
Doporucujem precitat help na Insert
No vyhodi mi to chybu Duplicate entry '668' for key 1
lebo v oboch tabulkach su hodnoty table_id ako primarne kluce a snazi sa tam insertnut aj tie, a kedze uz v tabulke existuje, skonci to z chybou. Nejde to nieako vyselektovat bez table_id, aby som nemusel vypisovat vsetky tie stlpce?
Ved si sprav select len na tie co neexistuju v zalohe. Napr:
SELECT *
FROM table1
Left Join zaloha on zaloha.ID = table1.ID
WHERE id = NEW.id and zaloha.id is Null;
Neviem ci je syntax spravny lebo ja pisem v MS SQL ale left join hadam zvladnes.
v zalohe je presne to co je v originale, aj auto increment, to je vlastne tabulka kde sa odkladaju nezname entity a ked sa stanu zanmimy, tak ich chcem preklopit do originalu, tak ze bude tam plno zaznamou, ktore maju rovnake table_id
No neviem co to pises za program ale supat zaznamy z tabuky do tabulky s autoincrement ID je docela blby napad.
Riesit si to mohol jednoduchym status fieldom. Minimalne v tej zalohe ten autoincrement nepotrebujes.
Potrebujem lebo tam zapisuju zariadenia ktore su nezname. Nejde spravit ten select njeako tak, ze vyberiem vsetko okrem table_id, aby som tam nemusel vsetky tie stlpce vypisovat?
Nie neda a znova to vravim ze to je blby napad a tom kurzore ani nehovorim.
Nejde spravit ten select njeako tak, ze vyberiem vsetko okrem table_id, aby som tam nemusel vsetky tie stlpce vypisovat?Jde, jednoduše použijete libovolný nástroj, který umí podle schématu databáze vytvořit šablonu SQL dotazu (třeba SQuirreL SQL), a ten jeden sloupeček z výsledné šablony umažete.
Mysslel som nieco sofistikovanejsie.
SELECT
ech je jenom taková pomůcka pro rychlé prototypování nebo ad-hoc dotazy, používat ji normálně v programu nebo v produkčním prostředí není dobrý nápad.
Tiskni
Sdílej: