Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Řešení dotazu:
like
je řetězcový operátor. Buď si to nejdřív zkonvertujte na string nebo (lépe) použijte funkci, která vám z toho data vytáhne příslušnou složku. Vůbec nejlepší ale bude spočítat si začátek a konec toho intervalu a použít normální porovnávání.
Jestli mohu poradit, tak k tomuhle LIKE zásadně nepoužívejte. Věřím, že se Vám skrz LIKE pohodlně navrhne univerzální vyhledávací dialog, ale to je asi tak všechno. Nikdy se Vám nechytne index, a na větších tabulkách to bude pomalé - poněvadž se timestamp musí konvertovat z nativního formátu do varcharu. Košer způsob je upravit vyhledávací dialog a umožnit zadávat dotazy:
SELECT * FROM tabulka WHERE datum::date > date '2009-10-01' AND datum::date < date '2009-10-01' + interval '1 month';
Uvidíte, jak databáze může být rychlá (když se jí neházejí klacky pod nohy :)).
Jinak chybu ve Vašem dotazu způsobují uvozovky. V PostgreSQL, stejně tak jako ve všech ANSI SQL databázích se uvozovky používají ke specifikaci určitým způsobem nestandardního identifikátoru. Nikoliv řetězce.
tj. správně má být WHERE datum LIKE
'2009-10-%'
Ale opět jestli mohu doporučit - LIKE používejte pouze na nativní varchar - ještě lépe fulltext.
jasne - ta podminka ma byt >= AND <
Tiskni
Sdílej: