Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
caute
snazim sa nastavit vo fedore 11 server, doteraz sme fakceli na SVN vo viste, kde sme synchronizovali data z eclipsu, ale vista je sit.....
Tet to chcem spravit komplexnejsie v linuxe , nechcem pouzit iba SVN.
Server mam uz rozbehany sftp,ftp, databaza v poho MySQL atd ..., apache a dalsie suvisiace veci v poho, nakonfigurovane, ale iba taky zaklad. Potrebujem tam porobit ucty, hlavne rozbehat bugzillu a potom svn a to zatial neviem spravit, vsetko robim cez konzolu aj vsetky konfigy. S apache robim 1. krat aj bugzilla !!!
Existuje neaka graficka podoba, ako to robit?, aspon ten apache konfigurovat, porty, ucty, zabespecie, neaka graficka apl. kt. vie komunikovat s tymi konfigmi a zdrojakmi, nech to nerobim rucne, uz ma z toho hlava boli .... Ma niekto s tym skusenost?, ze tak niekto rozbehaval bugzillu a SVN cez apache? a synchonizoval data napr z eclipsu z PC, lebo robime z viecero kompov na jednom softe ..., neake veci k tom a tak, diky za radu k hocicomu coho sa mozem chytit, linky atd ...., je to dolezite, je to vela manualnej konfiguracie a chcem to mat z krku a venovat sa svojmu ....
1. Stavet server na distribucim ktera je urcena na destop a zaroven slouzi jako testovaci laborator opravdu, ale opravdu NENI dobry napad. Pokud jste tedy RH positive, pak bych doporucoval CentOS, kdyz kvuli nicemu jinemu, tak kvuli delce podpory.
2. Graficke nastroje existuji, cast je primo v distribuci (system-config-*, redhat-config*), jinak je mozno pouzivat napr. webmin. Ovsem vsechny tyhle nastroje maji jednu "drobnou" nevyhodu - umoznuji jen omezenou cast moznych funkci. Ale proti gustu ...
Rychla ruka
3. Pokud se tomu opravdu nechcete venovat, tak si radeji nekoho zaplatte. Cas jsou penize.
di za ten webmin, celkom sikovne ....
ad 1. Nesmysl. Pokud se týče standardních serverových démonů, tak tam fedora žádné extra pokusy nedělá. Jistě, testuje nové věci pro desktopové použití, ale to na funkci serveru, nota bene spuštěném v levelu 3, nemá žádný vliv. Zato správce požívá výhody funkčího systému s posledními bugfixy, vyladěného selinuxu a tak.
Jedna vec my na serveru v tej fedore nic netestujeme. Mi robime vyvoj v OpenGL na kompoch a na tom serveri si vzdielame data z kompov z ktorych robime na softe v prostrediach v eclipse, vsetko robime cez SVN a apache. Uz mam vsetko rozbehane, aj SVN. Mam este problem s Bugzillov, kt. chceme tiez pouzit, nedari sa mi tam spravne nakonfigurovat tabulku pre Mysgl.
Tiskni
Sdílej: