Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking
… více »Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.
Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".
Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.
PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-64600 pojmenované RefluXFS (technické detaily) v XFS. Je tam již od verze Linuxu 4.11, tj. rok 2017. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel může editovat libovolný soubor, například klidně zrušit rootovské heslo v /etc/passwd. Videoukázka na Vimeo. V upstreamu je zranitelnost opravena.
OpenAI / ChatGPT má dnes výpadky (OpenAI Status, DownDetector).
Poskytovatel hostingu svobodných/open-source projektů Codeberg po hlasování na valné hromadě vydal stanovisko k využívání LLM. Kvůli vytěžování infrastruktury a rostoucím cenám hardwaru, ale také hrozbám pro spolupráci v komunitě se k LLM staví kriticky. Nebude poskytovat hosting projektů vytvářených LLM agenty.
Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.
Zdravim! Na pocitaci mi bezi takove docela nepodstatne stranky a z niceho nic mi PHP vyhazuje "Warning: pg_connect() [function.pg-connect]: Unable to connect to PostgreSQL server: FATAL: password authentication failed for user ..." Fungovalo to tady pres rok a nijak jsem se v tom od zacatku nevrtal. Najednou koukam, ze to nebezi a vubec me nenapada, kde by mohl byt problem. Pripojuju se na localhost, pg_hba.conf vypada nasledovne:
"local" is for Unix domain socket connections only
local all all trust
# IPv4 local connections:
host all all 127.0.0.1 255.255.255.255 trust
# IPv6 local connections:
host all all ::1/128 md5
Pres pgadmin se tam se stejnymi parametry normalne prihlasim, takze me vubec nenapada, co by mohl byt problem. Uzivatel, za ktereho se pripojuju je zaroven vlastnikem databaze. Verze jednotlivych programu:
PostgreSQL Version: 8.3.9-0lenny1
Apache Version: 2.2.9-10+lenny6
PHP Version: 5.2.6.dfsg.1-1+lenny4
Vubec nevim, kde bych mel hledat problem :(
Diky
Tiskni
Sdílej: