Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Jinak pokud neděláte commit po každém příkazu
Očekával bych, že má zapnutý autocommit.
Netuším jak se to vnitřně optimalizuje.
Prepared zkompiluje dotaz (na straně DB), ověří práva, připraví úložné enginy (u MySQL) apod. (tím s třeba myslí i načtení statistik, pokud jsou pro dotaz potřeba). To je jistá část práce, která je už při mnoha stejných dotazech hodně vidět. Co ovšem nelze připravit dopředu je aktualizace indexů, transakční logy apod. Ty se musejí aktualizovat s každou úpravou dat. Proto by mohlo být rychlejší to insertovat a commitovat po větších dávkách. Jenže i toto má jiné řešení (např vypnout, vložit, zapnout indexy). Proto, jak napsal pan Jirsák, je toto zbytečná optimalizace a měla by se dělat ve chvíli, kdy bude zcela jasně, že toto je úzké výkonnostní hrdlo. Jinak to, jak správně píšeš, pouze zaneřádí kód.
A co se týče sql injections tak prepared statement s otazníky(?) by to snad měl řešit sám respektive php samo ne?
To si řeší ovladač a přímo DB. Takže po této stránce je to bezpečné.
Tiskni
Sdílej: