Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
void WelcomeWin::on_pb_browse_clicked() { fdlg = new QFileDialog(this, QString(tr("Vyberte adresář s testovými obrázky")), QDir::currentPath()); connect(fdlg, SIGNAL(fileSelected(const QString)), this, SLOT(on_fdlg_fileSelected(const QString))); /* We are setting a data directory, use Directory mode */ fdlg->setFileMode(QFileDialog::Directory); fdlg->setOptions(QFileDialog::ReadOnly); fdlg->setNameFilter(QString("Soubory JPEG(*.jpg *.jpeg)")); fdlg->exec(); }Sice to funguje, ale v QFileDialogu se zobrazují jen adresáře. Filtr je určitě v pořádku, v režimu AnyFile filtruje správně. Je zajímavé, že stejný program přeložený na Windows s Qt 4.7.4 funguje v pohodě, ale na Archu s Qt 4.8.1 se v režimu Directory zobrazují jen adresáře. Dělám něco špatně, nebo jsem trefil na bug v linuxové verzi file dialogu?
QString QFileDialog::getExistingDirectory ( QWidget * parent = 0, const QString & caption = QString(), const QString & dir = QString(), Options options = ShowDirsOnly )
[static]
je to obecně jednodušší. Tj.:
QString dirname = QFileDialog::getExistingDirectory(parent,
tr("Vyberte adresář s testovými obrázky"),
QDir::currentPath(),
QFileDialog::ReadOnly);
jestli to bude fungovat. Kdyžtak si pohraj s Options.
Vypadá to, že problém je vyřešen. Sice ne zcela k mé spokojenosti, nicméně jde nejspíš o problém v nativním file dialogu KDE. Na Windows i Ubuntu Oreinic (oboje s Qt 4.7.4) se použije filedialog z Qt, který funguje dle očekávání. Pokud použiju setOption(QFileDialog::DontUseNativeDialog), funguje to i v KDE.
Mohl byste někdo výše uvedený kód zkusit na mašině s KDE/Qt ve verzi nižší než 4.8.2, resp. 4.8.1? Zajímalo by mě, jestli jde o bug nebo jestli file dialog z KDE požadovanou vlastnost prostě neumí. Díky.
Tiskni
Sdílej: