Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 128 (pdf) a HackSpace 65 (pdf).
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
SELECT
a LOCK TABLE
a pokud existují pohledy tak i SHOW VIEW
.LOCK TABLE
to obvykle potřebuje protože -opt
obsahuje --lock-tables
a to je zapnuto by default.SELECT
a SHOW VIEW
uživatel už asi má (bo jak by jinak s DB pracoval, že(?)), ale LOCK TABLE
nemusí mít a potom mu to nelze a z neznalosti plače --skip-opt
lze vypnout defaultní -opt
a tedy i --lock-tables
, ale taky se vypne, všechno toto (respektive nezapne, takže je to třeba vyjmenovat pokud je to žádáno): --add-drop-table --add-locks --create-options --disable-keys --extended-insert --lock-tables --quick --set-charset
.--lock-tables
má svůj význam, oprávnění bych uživateli přidal, nebo vytvořil „bezpečného zálohovacího“ uživatele jen z těmi výše uvedenými oprávněními…mysqldump --skip-dump-date --host=IPaddres_or_name --user=user --password=strasneheslo --add-drop-database \ --add-drop-table --add-locks --comments --create-options --disable-keys --hex-blob --lock-tables --routines --max_allowed_packet=4MA vůbec, tady to všechno je
--skip-dump-date
vytvoří binárně identický dump nezměněné DB, výhodné u málo INSERT/UPDATE používaných (velkých) databází, které se třeba zálohují 1× denně - stačí pak uchovat jen změněné dumpy, aniž by byla třeba nějaká „vyšší“ informace o „nezměně db“ (škoda, že to tak nemá i PostgreSQL).
Tiskni
Sdílej: