abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:00 | IT novinky

    Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 02:44 | Komunita

    Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 18:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:55 | Nová verze

    Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 05:11 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:55 | Nová verze

    Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.12. 19:33 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.12. 15:22 | IT novinky

    Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 426 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Mysql ztrácí práva

    20.5.2013 13:47 finder
    Mysql ztrácí práva
    Přečteno: 849×
    Ahoj,

    potřeboval radu, zda nevíte čím by mohlo nastat problém s "use db" v mysql. Je to náhodné. Práva jednou má, za chvilku je nemá. Dle všeho, ale práva má, i dle grans. děkuji

    Pavel
    mysql> show grants for "uzivatel"@;
    +----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+
    | Grants for uzivatel@                                                                                                                                                               |
    +----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+
    | GRANT USAGE ON *.* TO 'uzivatel'@'' IDENTIFIED BY PASSWORD 'XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX'                                                                             |
    | GRANT SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE, CREATE, DROP, INDEX, ALTER, CREATE TEMPORARY TABLES, LOCK TABLES, CREATE VIEW, SHOW VIEW, TRIGGER ON `nazev\_db`.* TO 'uzivatel'@'' |
    +----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+
    2 rows in set (0.00 sec)
    
    mysql> use nazev_db;
    ERROR 1044 (42000): Access denied for user 'uzivatel'@'' to database 'nazev_db'
    mysql> SELECT user(), current_user();
    +------------------------+----------------+
    | user()                 | current_user() |
    +------------------------+----------------+
    | uzivatel@localhost     | uzivatel@      |
    +------------------------+----------------+
    1 row in set (0.00 sec)

    Odpovědi

    rADOn avatar 20.5.2013 14:42 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mysql ztrácí práva
    FLUSH PRIVILEGES;
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    20.5.2013 14:43 finder
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mysql ztrácí práva
    Jasně, to není vyřešení, ale obejití... proč to náhodně ztrácí ty práva? Toť je otázka.
    rADOn avatar 20.5.2013 15:24 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mysql ztrácí práva
    Pokud pomáhá FLUSH taky ty práva viditelně nejsou ztracený. Pokud nenapíšeš co přesně s tím vyvádíš tak těžko říci… zatím bych hádal že máš v connection poolu neflushnutá vlákna.
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    20.5.2013 16:46 finder
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mysql ztrácí práva
    No v podstatě to udělalo buď, když: 1) otevřel jsem Phpmyadmin, kliknul na databáze a vybral tu db (v pma právy byly, v konzoli a dalších skriptech ne -- PMA remote, skripty a konzole local) 2) když jsem otevřel view, který má chybně DEFINERa, ale to jen udělalo zase někdy

    21.5.2013 10:22 finder
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mysql ztrácí práva
    Tak, zdá se, že jsem našel problém. Víte, někdo proč tomu tak je?

    Uživatelé jsou definování s hostem = "" - tedy měl by se řídit tabulkou host.

    Tam bylo pouze (select Host,Db from mysql.host\):
    *************************** 1. row ***************************
    Host: localhost
      Db: %
    Při tomto stavu, se připojil, jednou db zvolil, po druhé již to ale byl problém, takže další thredy nepustil. (Ne vždy)

    Když jsem přidal další řádek do host, kde Host = "", tak se to zdá v pořádku.
    *************************** 2. row ***************************
    Host:
      Db: %
    Napadá vás proč?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.