Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Zdravím, dělám web k jedné meteostanici a řeším jak zobrazovat u klientů jednotlivá naměřená data. Měřím každou minutu a zobrazuju data až 3 dni zpět, to znamená, že z databáze potřebuji vytáhnout 4320 řádků.
Současný dotaz na databázi je dělán takto:$today_start = date("Y-m-d 0:0:0", strtotime("-2 days")); $today_stop = date("Y-m-d 0:0:0", strtotime("+1 days")); $vysledek = mysql_query("SELECT temp,cas,dew_point FROM mereni WHERE (cas > '$today_start') AND (cas < '$today_stop') ORDER BY cas"); if ($vysledek) { while($zaznam = MySQL_Fetch_Array($vysledek)) { $cas[] = $zaznam[cas]; $tep[] = $zaznam[temp]; $dp[] = $zaznam[dew_point]; } }
Takto načtu databázi několikrát, pro každý graf zvlášť.
1) - Myslím, že bude lepší vyčíst všechno jedním dotazem a pak dále zpracovávat?
2) - Není třeba zobrazit všechny záznamy, ale třeba když minuta = 0,5,10,15,... Jak na to?
Klient má udělán automatický refresh stránky, po minutě aby viděl aktuální údaje. Jeden graf generuji cca 2s bez jiného většího zatížení, což není nejlepší. Raději bych generoval obrázky nějakým scriptem a poté si je klienti jen zobrazovali.
3) - Je vhodné použití cronu na periodické spouštění po minutě?
Taknějak si nejvíce rozumím s PHP, ale dělat v tom script aby byl spuštěný pořád a jen se po minutě probral, není nejlepší.
4) - Existovalo by jiné řešení celé aplikace?
MINUTE(cas) % 5 == 0
.
WHERE cas BETWEEN NOW() AND DATEDIFF(NOW(), interval -2 days)
Header("Cache-Control: must-revalidate"); $offset = 60; $ExpStr = "Expires: " . gmdate("D, d M Y H:i:s", time() + $offset) . " GMT"; Header($ExpStr);ale hlásí mi to chybu. Mám to hned na začátku, v tagu HEAD.
DATEDIFF(NOW(), interval -2 days)potřebuji něco aby mi to vzalo vždy až do půlnoci, jako mam
date("Y-m-d 0:0:0", strtotime("-2 days"))
Tiskni
Sdílej: