Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Zdravím, dělám web k jedné meteostanici a řeším jak zobrazovat u klientů jednotlivá naměřená data. Měřím každou minutu a zobrazuju data až 3 dni zpět, to znamená, že z databáze potřebuji vytáhnout 4320 řádků.
Současný dotaz na databázi je dělán takto:$today_start = date("Y-m-d 0:0:0", strtotime("-2 days")); $today_stop = date("Y-m-d 0:0:0", strtotime("+1 days")); $vysledek = mysql_query("SELECT temp,cas,dew_point FROM mereni WHERE (cas > '$today_start') AND (cas < '$today_stop') ORDER BY cas"); if ($vysledek) { while($zaznam = MySQL_Fetch_Array($vysledek)) { $cas[] = $zaznam[cas]; $tep[] = $zaznam[temp]; $dp[] = $zaznam[dew_point]; } }
Takto načtu databázi několikrát, pro každý graf zvlášť.
1) - Myslím, že bude lepší vyčíst všechno jedním dotazem a pak dále zpracovávat?
2) - Není třeba zobrazit všechny záznamy, ale třeba když minuta = 0,5,10,15,... Jak na to?
Klient má udělán automatický refresh stránky, po minutě aby viděl aktuální údaje. Jeden graf generuji cca 2s bez jiného většího zatížení, což není nejlepší. Raději bych generoval obrázky nějakým scriptem a poté si je klienti jen zobrazovali.
3) - Je vhodné použití cronu na periodické spouštění po minutě?
Taknějak si nejvíce rozumím s PHP, ale dělat v tom script aby byl spuštěný pořád a jen se po minutě probral, není nejlepší.
4) - Existovalo by jiné řešení celé aplikace?
MINUTE(cas) % 5 == 0
.
WHERE cas BETWEEN NOW() AND DATEDIFF(NOW(), interval -2 days)
Header("Cache-Control: must-revalidate"); $offset = 60; $ExpStr = "Expires: " . gmdate("D, d M Y H:i:s", time() + $offset) . " GMT"; Header($ExpStr);ale hlásí mi to chybu. Mám to hned na začátku, v tagu HEAD.
DATEDIFF(NOW(), interval -2 days)potřebuji něco aby mi to vzalo vždy až do půlnoci, jako mam
date("Y-m-d 0:0:0", strtotime("-2 days"))
Tiskni
Sdílej: