Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
cyklus_citania_csv { $Query='select vtiger_crmentity.crmid as ID, vtiger_leaddetails.firstname as meno, vtiger_leaddetails.lastname as priezvisko, vtiger_leaddetails.email as email, vtiger_leadaddress.lane as ulica, vtiger_leadaddress.city as mesto, vtiger_crmentity.modifiedtime as zmena from vtiger_crmentity left join vtiger_leadaddress on vtiger_crmentity.crmid=vtiger_leadaddress.leadaddressid left join vtiger_leaddetails on vtiger_crmentity.crmid=vtiger_leaddetails.leadid left join vtiger_users on vtiger_crmentity.smownerid=vtiger_users.id where ( vtiger_leaddetails.lead_no=\''.$riadok_z_csv['id_zaznamu_napriklad_LEA12345'].'\' and vtiger_users.user_name=\''.$riadok_z_csv['prideleny_pouzivatel'].'\' and vtiger_crmentity.deleted=\'0\' ) limit 1;'; $Actual=mysql_fetch_array(mysql_query($Query,$Database)); if($Actual) { mysql_query('update vtiger_crmentity left join vtiger_leadaddress on vtiger_crmentity.crmid=vtiger_leadaddress.leadaddressid left join vtiger_leaddetails on vtiger_crmentity.crmid=vtiger_leaddetails.leadid set vtiger_leaddetails.firstname=\''.$riadok_z_csv['meno'].'\', vtiger_leaddetails.lastname=\''.$riadok_z_csv['priezvisko'].'\', vtiger_leaddetails.email=\''.$riadok_z_csv['email'].'\', vtiger_leadaddress.lane=\''.$riadok_z_csv['ulica'].'\', vtiger_leadaddress.city=\''.$riadok_z_csv['mesto'].'\', vtiger_crmentity.modifiedtime=\''.$riadok_z_csv['zmena'].'\' where ( vtiger_crmentity.crmid=\''.$Actual['ID'].'\' );'); } }Rozdelenie na select a update je tam kvôly tomu, že medzi nimi prebieha ešte veľa rôznych testov a výpisov (keby sa niekto pýtal, že prečo nie rovno update). A mňa teraz zaujíma aký je vlastne rozdiel v spájaní tabuliek pomocou left join a pomocou spájania vo where (select * from table t1, table t2 where t1.id=t2.id). Ja potrebujem aby ak bude niekde nejaká zrada aby sa nevykonal celý select. Napríklad, prepokladajme, že v tabuľke vtiger_leadaddress nenájde záznam kde bude platiť vtiger_crmentity.crmid=vtiger_leadaddress.leadaddressid. Vykoná sa select aj napriek tomu len položky ulica a mesto budú prázdne? Alebo celý select skončí chybou? A druhá otázka. Postačuje ako kontrola správnosti výsledku if($Actual)? Predpokladám, že pri "nesprávnom" selecte budem mať v premennej $Actual=NULL. Alebo treba testovať nejako ináč? Veľmi dúfam, že nejaká dobrá duša pochopila môj pokus o vykoktanie sa o čo mi vlastne ide. Vopred vám veľmi pekne ďakujem za odpovede.
A mňa teraz zaujíma aký je vlastne rozdiel v spájaní tabuliek pomocou left join a pomocou spájania vo where
Inner join můžete vždy přepsat pomocí where konstrukce. O left joinu toto neplatí. (opomíjím historickou konstrukci na Oracle "+="). A teď si jen někde přečtěte jaký je rozdíl mezi inner join a left/right join, než budete číst dál.
Kanonický způsob vyhodnocení dotazu je: napřed joiny pak teprve where. Ve Vašem případě, jak jste správně zjistil, je jedno zda použijete left join nebo inner join pro tabulky vtiger_leaddetails a vtiger_users (nikoliv pro vtiger_leadaddress). Výsledek bude stejný a optimizer si interně nahradí left join operací inner join, protože dává více možností k optimalizaci. Napřed (zcela nekanonicky) nejspíše udělá where filter na vtiger_leaddetails.lead_no a vtiger_users.user_name. Pak s výslednými leadid/smownerid, půjde do indexů tabulky vtiger_crmentity. … Tento postup by si se skutečným left join dovolit nemohl. Viz definice left join.
Napríklad, prepokladajme, že v tabuľke vtiger_leadaddress nenájde záznam kde bude platiť vtiger_crmentity.crmid=vtiger_leadaddress.leadaddressid. Vykoná sa select aj napriek tomu len položky ulica a mesto budú prázdne?
Ano vykoná, zmíněné položky budou NULL.
Postačuje ako kontrola správnosti výsledku if($Actual)?
Toto je dost nejasný dotaz. Co je správný výsledek? Je to že byl vrácen právě jeden řádek? Nejvýše jeden řádek? Nebo právě jedno crmid? Třeba si představte že pro různá crmid je můžou existovat stejné hodnoty v polích vtiger_leaddetails.lead_no a vtiger_users.user_name. Je vtiger_leaddetails.lead_no klíčem do tabulky vtiger_leaddetails? Je vtiger_users.user_name klíčem této tabulky?
Tiskni Sdílej: