Svobodný kancelářský balík ONLYOFFICE (Wikipedie) byl vydán ve verzi 9.0. Jak online Docs, tak i offline Desktop Editors. Přehled novinek také na YouTube.
Byla vydána nová verze 5.2.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
XLibre Xserver je fork X.Org Serveru. Enrico Weigelt včera oznámil vydání verze 25.0 se slovy "tento fork je nezbytným, protože je výslovným přáním většiny současné skupiny X.Org (IBM / Red Hat) opustit projekt, nechat ho navždy shnít a blokovat jakékoli podstatné příspěvky, natož nové funkce".
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Experti na kybernetickou bezpečnost potvrdili (en) největší dosud zaznamenaný únik dat. Hackeři při něm odkryli skoro 16 miliard přihlašovacích údajů z celého světa včetně účtů společností Google, Apple, Facebook, dalších sociálních sítí nebo některých serverů státní správy.
Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Zdravím
1. Opustil jsem Google, používám teď "vlastní" mejl a v mobilu už nemám Android. Takže jsem přišel o komfort sync kontaktů. Vrtá mi teď hlavou, jak to do budoucna řešit? Před migrací jsem si z Googlu vyexportoval kontakty jako Google.csv, Outlook.csv, vCard_OSX.vcf a taky v mobilu jsem vytvořil soubor kontakty.vcf. Začal jsem teď používat Thunderbird. Při importu obou souborů .csv ty soubory ve správci suborů ani nebyly vidět. A přitom TB .csv podporuje. vCard mi to vzalo. I ten vyexportovaný v prohlížeči, i ten v mobilu. Zajímavé je, že jde o naprosto identické kontakty, ale při načtení do TB identické nejsou. Chci se zeptat, jak to do budoucna řešit? Třeba v TB lze kontakty vytvářet a tahle funkce je IMHO celkem rozsáhlá - u kontaku se dá uložit spousta věcí. Ale nerad bych pak v budoucnu narazil na to, že pak kontakty vytvořené v TB nepůjdou někam naimportovat. Taky je můžu vytvářet v mobilu - Lineage 0S, ale mám obavu, aby šly pak v pohodě naimportovat kam bude potřeba. Neexistuje na vytváření a export kontaktů nějaká dobrá open-source aplikace, která by fungovala spolehlivě? Na netu nic nenacházím.
2. A ještě se zeptám. Např. přidám v pc v TB nějaký kontakt. Jiný pak přidám do mobilu. Takže seznamy kontaktů se budou pochopitelně lišit. Jak co nejpohodlněji a nejelegantněji zajistit, aby oba ty seznamy byly identické?
PS: Ještě doplním, že mejl mám teď u Wedosu ("vlastní" doména). Tam taky jdou kontkty exportovat jako vCard. Vlastně si teď uvědomuji, že jen tam se mi kontakty naimportovaly správně.
Řešení dotazu:
Díky, podívám se.
Díky za vysvětlení.
Pohledám.
Podívám se na to, dík.
Josefe, prosím tě, potřeboval bych od tebe poradit a nasměrovat. Věc se má takto:
U Wedosu si platím pronájem domény a tak u nich můžu využívat jejich mail server, na který však nemůžu nic instalovat. Doma mám Raspberry a do něj zapojen síťový disk, na který syncuji pc. Šlo by nějak zprovoznit, abych to měl nainstalováno na tom Raspberry a odtam by se mi ty kontakty syncovaly do pc do Thnderbirdu? Do mobilu bych nainstaloval ten DAVx⁵. Šlo by to nějak zprovoznit?
A ještě mám problém s tím, že soubor VCard se mi nenahraje do Thunderbirdu dobře. V mobilu (LineageOS 16.1) je po importu vše OK, ale v Thunderbirdu u kontaktů chybí údaje, např. telefonní čísla. Věděl bys prosím tě co s tím?
A ještě se zeptám. V RPi mám nainstalovaný Raspbian Buster lite a do něj mám zapojen externí disk, který sdílím přes Sambu. Budu do RPi muset nainstalovat ještě něco jeko Apache?
.well-known
cesty v URL).
Co se Thunderbirdu a kontaktů týče, ta podpora tam není ideální. Je to dáno omezeními adresáře Thunderbirdu (např. jen dvě tel. čísla k jednomu kontaktu, ale neměněné kontakty nerozdrbe). Lepší je použít nějakého jiného klienta. KAddressBook z KDE PIM fungoval docela dobře, co si tak vybavuju. Nextcloud asi bude mít také nějaké možnosti importu (neznám ho až tak podrobně).
Mockrát ti děkuji.
Podívám se na to, díky.
CardBook je super, díky.
VELICE ti děkuji, Josefe, za nasměrování. Trochu mi to trvalo, než jsem to zprovoznil (právě jsem to dokončil), ale je to fakt paráda. Funguje to perfektně. Akorát jsem místo Sogo Connector použil CardBook a jsem s tím fakt spokojen. Snad se časem neobjeví něco, co by mi na tom vadilo, ale snad ne. Ještě jednou díky moc!
Tiskni
Sdílej: